Перша олімпійська чемпіонка програла суд проти України за позовом в 50 млн доларів

Оксана Баюл
Читать на русском

Апеляційний суд Дев’ятого округу США підтримав позицію держави та визнав вимоги Баюл безпідставними.

Українська олімпійська чемпіонка з фігурного катання Оксана Баюл програла в американському суді апеляцію щодо свого позову проти України. Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська на своїй сторінці у Facebook.

У повідомленні йдеться, що 27 лютого апеляційний суд Дев’ятого округу США ухвалив рішення, яким підтримав позицію держави та відхилив апеляційну скаргу колишньої фігуристки.

"Суд визнав, що Україна захищена від юрисдикції американських судів відповідно до положень закону США "Про імунітет іноземних держав", а позивачка не надала достатніх аргументів для підтвердження обґрунтованості застосування винятків від судового імунітету, передбачених цим законом", – повідомляє міністр.

Варто зазначити, що Оксана Баюл у 2016 році звернулася до Окружного суду Центрального округу Каліфорнії з позовом до України щодо стягнення 50 мільйонів доларів. Окрім інших, відповідачами вказувалися Джозеф Чарльз Лемір і дві компанії з Делаверу та Британських Віргінських Островів.

Баюл скаржилася на порушення принципу сумлінності й чесної ділової практики в рамках трудового договору, який був укладений із нею, а також "передання права на використання її імені, популярності й біографічної інформації непричетним третім особам".

У 2018-му Окружний суд Центрального округу Каліфорнії ухвалив рішення на користь України, задовольнивши клопотання про залишення позову без розгляду. Вимоги Баюл визнали безпідставними, після чого вона подала апеляцію, але остаточно програла справу.

Як повідомляв APNews, українську легкоатлетку Прищепу відсторонили від змагань через допінг.

Новини партнерів

Уряд визначив максимально допустиму зарплату для керівників держпідприємств
З квітня в Україні вводиться електронний лікарняний. Як це буде працювати