Перша хвиля коронавірусу в Україні лише зараз, - Зеленський

Перша хвиля коронавірусу в Україні лише зараз, - Зеленський
Читать на русском

Президент вважає, що першу хвилю коронавірусу в Україні "збили" на початку пандемії, тому вона реально почалася лише зараз.

Президент Володимир Зеленський заявив, що перша хвиля COVID-19 почалася в Україні лише зараз, адже кожного дня фіксують зростання кількості хворих.

Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву в інтерв'ю Зеленського телеканалу "Україна 24".

Президент вважає, що першу хвилю коронавірусу в Україні "збили" на початку пандемії, тому вона реально почалася лише зараз.

"Більшість європейських країн – Італія, Англія, прибалтійські країни, всі нас вітали, коли ми збили першу хвилю. У нас в Україні першої хвилі реально не було, зараз вона, і зараз ми зростаємо. Зараз хвиля. Хвиля в тому, що йде щодня зростання. Ми першу хвилю просто збили, в Україні її не було в ті терміни, коли вона була в Європі. Це з тим, що ми приймали українців додому", - повідомив президент.

Разом з тим, Зеленський заявив, що Україна добре підготовлена до можливої "другої хвилі" коронавірусу, однак медична система може не витримати у випадку потужного сплеску захворювань.

"Ми зараз в цьому напрямку дійсно дуже потужні – з точки зору ліжок, обладнання, кількості тестів, технічної підготовки, фахівців. Але не витримає ні кількість ліжок будь-яка, і особливо не витримає кількість спеціалістів другої хвилі, якщо вона буде дуже потужною", - заявив він.

При цьому зазначивши, що "якщо не витримають наші медики, буде те, що було в Італії".

Як повідомляв APnews раніше, Зеленський заявив, що Україна записана у всі черги для отримання вакцини від COVID-19.

Новини партнерів

Лукашенко назвав "постановочними кадрами" фото з постраждалими у протестах в Білорусі
МОЗ РФ стверджує, що в крові Навального знайшли алкоголь, але не отруту