Перевірку позицій ЗСУ біля Горлівки з бойовиками "ДНР" офіційно скасували

Перевірку позицій ЗСУ біля Горлівки з бойовиками "ДНР" офіційно скасували
Читать на русском

В ОП зазначили, що причиною скасування стали нові вимоги бойовиків "ДНР", які не обговорювалися в ході конференції ТКГ.

Інспекція позицій Збройних сил Україні біля Горлівки (в районі селища Шуми) за участю бойовиків "ДНР" 10 вересня не відбудеться і поки тимчасово скасовується.

Про це повідомляє APnews з посиланням на Офіс Президента.

В ОП зазначили, що бойовики так званої "ДНР" не очікували конструктивної позиції України та почали висувати нові вимоги.

"Станом на ранок сьогоднішнього дня отримали від них низку вимог, що суперечать одна одній, спотворюють характер домовленостей про режим припинення вогню та ще більше принижують ОБСЄ як авторитетного та об’єктивного посередника. Саме тому погодженого в межах безпекової підгрупи ТКГ виключно «одноразового інспектування» виключно однієї точки не відбудеться. У зв’язку з постійною зміною запитів російської сторони", - йдеться у повідомленні.

Так, спільна перевірка скасовується на прохання української сторони, оскільки російська сторона і запрошені з ОРДО представники висунули нові вимоги, які не обговорювалися в ході позачергової відеоконференції Тристоронньої контактної групи 9 вересня, зокрема:

  • відвідування нових точок;
  • здійснення фото- та відеофіксації;
  • підписання спільного протоколу.

Українська делегація в ТКГ вважає, що згадані вище вимоги "грубо порушують досягнуті 9 вересня домовленості". Про це йдеться у листі представника України в ТКГ Леоніда Кравчука до ОБСЄ з проханням відкласти інспекцію.

Перевірку позицій ЗСУ біля Горлівки з бойовиками "ДНР" офіційно скасували
Перевірку позицій ЗСУ біля Горлівки з бойовиками "ДНР" офіційно скасували

Як повідомляв APnews раніше, українські військові разом з бойовиками “ДНР” мали провести інспекцію позицій ЗСУ на Донбасі. Таке рішення було прийняте на позачерговому засіданні Тристоронньої контактної групи через погрози проросійських бойовиків щодо обстрілу українських позицій.

У МОЗ прийняли новий медичний протокол: як він вплине на спортивні заходи України
​ДБР викликало екс-голову ОП Богдана на допит

Новини партнерів