"Перестаньте розповсюджувати фейки": Степанов заперечив "накрутки" у коронастатистиці

"Перестаньте розповсюджувати фейки": Степанов заперечив "накрутки" у коронастатистиці
Читать на русском

Глава МОЗ заперечив заяви про те, що відомство маніпулює цифрами щодо захворюваності на коронавірус.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов запевняє, що статистика МОЗ щодо поширення COVID-19 в Україні правдива. Він також вкотре закликає українців дотримуватися карантинних правил.

Про це Степанов сказав під час брифінгу, передає APnews.

"В Україні сьогодні черговий антирекорд. Кількість захворівших за минулу добу складає 5 804 особи…

Якщо вас не шокує кількість нових випадків захворювання на коронавірусну хворобу і ви продовжує нехтувати правилами протиепідемічної безпеки, то я можу вас запевнити, що велика кількість тих людей, які сьогодні з'явилися в нашій статистиці, теж ще вчора говорили, що коронавірусу не існує.

Я звертаюся до вас, шановні українці. Коронавірус набирає обертів — і дуже важливо, щоб ви дотримувалися правил нової реальності, які встановлені у нашій країні. Щоб ви користувалися масками, дотримувалися дистанції, користувалися антисептиками. Це дуже важливо для вашого здоров'я, вашого життя і життя ваших близьких", - наголосив Степанов.

Також очільник МОЗ закликав політиків "перестати розповсюджувати фейки".

Варто зазначити, що міністр обурився, що нікого з МОЗ не запросили на вечірній ефір програми "Право на владу" на "1+1", який 8 жовтня було присвячено епідемії. Степанов також заперечив думки "експертів" про те, що МОЗ маніпулює цифрами щодо захворюваності на коронавірус.

"Прозвучало, що нібито Міністерство охорони здоров'я приховує якусь статистику. Це не правда, це брехня. Ще вчора вони говорили, що ми навпаки спеціально накручуємо цю статистику, щоб когось залякати. На відміну від цих фантазій, Міністерство охорони здоров'я об'єктивно кожного ранку розповідає, що саме і як відбувається.

В тому числі, щодо кількості летальних випадків. Я вам скажу, в який спосіб вони рахуються. Всі без виключення пацієнти, які померли і в яких було підтверджено ПЛР-тестуванням COVID-19, вони всі попадають у цю статистику. Це перше. По-друге, ті люди, у яких прижиттєво не було встановлено COVID-19, але які мали пневмонію і які померли, - під час розтину обов'язково робиться тестування, і якщо є вірус, COVID – вони теж попадають у цю статистику. Ми робимо це максимально відкрито.

Так само відбувається з кількістю ліжок... Ми починали у квітні з 12 тисяч ліжок — зараз у нас 37 тисяч ліжок, які готові для надання медичної допомоги хворим на COVID-19, з підготовленим медичним персоналом...

Вчора пролунало, що держава не сплачує 300% заробітної плати всім, хто працює з хворими на COVID-19. Це неправда. В повному обсязі ми виплачуємо ці кошти кожного місяця. У нас була затримка під час укладання договорів у кінці квітня — на початку травня... Ми уклали ці договори — і Національна служба здоров'я України виплатила всі кошти", - наголосив глава МОЗ.

Як повідомляв APnews, ОП готується до 10 000 нових хворих COVID-19 на добу.

Новини партнерів

У 2020 році Нобелівську премію миру раптово вручили "продовольчій програмі"
Сайт з продажу квитків на матч "Динамо" - "Ювентус" зламався через наплив фанатів