Перепис населення проходитиме у три етапи та триватиме до півроку - Федоров

Перепис населення проходитиме у три етапи та триватиме до півроку - Федоров
Читать на русском

На сьогоднішній день перепис заплановано провести у 2023 році, причому набагато дешевше, ніж передбачалось

Голова Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що перепис населення в Україні планують провести у три етапи. При цьому процес займе не більше шести місяців.

Про це пише APnews із посиланням на інтерв'ю Федорова ВВС.

За його словами, перепис населення проведуть за всіма нормами Євростату, ООН, Світового банку, для того, щоб результати були максимально якісними і їх визнали. Всього буде три етапи:

Початковий етап - верифікація даних в усіх базових реєстрах для того, щоб отримати якісні дані, і для того, щоб прибрати дублі з реєстрів, а реєстри між собою якісно обмінювалися інформацією, а демографічний реєстр був базовим реєстром для всіх інших. Це дасть змогу зрозуміти реальну ситуацію - скільки людей в країні.

Другий етап - це онлайн-раунд, у кожного громадянина буде змога зареєструватися на порталі. Та інформація, яка може підтягнутися з реєстрів, вона вже буде підтягнута, щоб її наново не заповнювати. Та інформація, якої буде не вистачати, - її можна буде додати.

Третій етап - переписники офлайн комунікують і ходять по домівках. Але це для тих, хто не переписався онлайн.

Тобто тих, кого не порахують онлайн, порахують офлайн.

Витратити на це, за словами Федорова, спочатку хотіли близько 5-6 млрд грн, але “буде набагато дешевше”.

"Ми вже зекономили за рахунок здешевшання технологій, з якими будуть ходити переписники - планшети, смартфони. Ми бачимо, як зекономити на розробці інформаційної системи - в 3-4 рази. І якщо буде великий онлайн-раунд, буде економія на переписниках, які будуть ходити офлайн", - пояснив міністр.

Додавши, що на сьогоднішній день він не бачить причин, чому у 2023 році не провести якісний перепис населення, який займе півроку максимум.

Раніше APnews писав, що техногігант Apple допоможе провести перепис населення України.

Новини партнерів

З 2014 року і до сьогодні саме Росія прокладає Україні шлях в НАТО – Зеленський
Нове життя або заміжжя: Любовний гороскоп на 2022 рік для кожного знаку зодіаку