Перенесення, поразка чи кидок монети: що буде з матчем Швейцарія - Україна?

Перенесення, поразка чи кидок монети: що буде з матчем Швейцарія - Україна?
Ексклюзив
Читать на русском

Черговий спалах коронавірусу в збірній привів до серйозних проблем.

Збірна України сьогодні точно не зіграє зі Швейцарією - матч скасували через велику кількість позитивних тестів на COVID-19 в нашій команді. Однак ця історія ще не завершилася і невідомо, яким саме буде цей результат. Редакція APnews, озброївшись новим регламентом для проведення матчів збірних від УЄФА, розповість, які подальші варіанти розвитку подій є, і що це означає для збірної України.

Чи міг матч пройти сьогодні?

Якщо слідувати букві Регламенту УЄФА - міг. Зауважимо, що медична влада Люцерна помістили нашу команду на карантин. Подібна ситуація описана в документі.

"Якщо за рішенням уповноважених державних або місцевої влади група футболістів або команда поміщається в обов'язковий карантин або самоізоляцію, матч проходить за розкладом, якщо в команді набирається мінімум 13 футболістів, включаючи одного воротаря", - йдеться в Регламенті.

У нас в строю навіть після підтвердження COVID-19 у трійки гравців залишалися 18 футболістів (включаючи трьох голкіперів). Так що формально гра могла відбутися, але її відмінили.

Ну а завтра-то гра пройде?

Не факт. Для цього УАФ потрібно в короткий термін зібрати нову збірну (все ті ж 13 футболістів, включаючи одного воротаря і новий тренерський штаб), гравці якої не контактували зі спортсменами, які зараз знаходяться на ізоляції. Причому пізніше ніж 18 листопада гра в будь-якому випадку пройти не зможе - це і так резервна дата, заздалегідь визначена УЄФА.

Чи відбудеться матч взагалі?

Формально матч можуть перенести на більш пізню дату. Принаймні, такий пункт в Регламенті УЄФА присутній.

"Якщо національна асоціація не може виставити на гру команду з дотриманням зазначеного вище критерію (тобто 13 футболістів, включаючи мінімум одного воротаря), то матч, якщо можливо, переноситься на обрану адміністрацією УЄФА дату. Якщо адміністрація УЄФА вважатиме за доцільне, вона має повноваження перенести матч на стадіон в нейтральній державі (на території національної асоціації УЄФА). у будь-якому випадку домашня команда залишається відповідальною за проведення матчу і покриває всі супутні витрати".

Але є проблема - вільних дат практично немає через стислі терміни. Найближча пауза на матчі збірних аж в березні, і тоді вже почнуться інші турніри. Тому шанси на проведення матчу Швейцарія - Україна після 18 листопада прагнуть до нуля.

Невже Україна отримає технічну поразку?

Технічна поразка виглядає вкрай ймовірним, але не обов'язковим результатом цього проблемного матчу. Все через формулювання, яка і регламентує винесення технічної поразки.

"Якщо матч неможливо перенести, рішення приймає Контрольно-дисциплінарна і етична інстанція (КДЕІ) УЄФА. Збірна національної асоціації, з вини якої матч не відбувся або був зіграний в повному обсязі, визнається КДЕІ програла".

А оскільки асоціації України і Швейцарії виступали за проведення матчу, формально їх не можна назвати винними в тому, що матч не відбувся. Отже, і "технар" не повинен світити жодної з команд.

Так нехай все вирішить жереб

А це найцікавіший варіант завершення дилеми з коронавірусним матчем Швейцарія - Україна. У Регламенті УЄФА прописаний навіть такий екзотичний спосіб визначення переможця матчу як жереб.

"Коли КДЕІ вирішує, що матч не відбувся або був зіграний в повному обсязі з вини обох сторін, або з не залежних від сторін причин. Тоді результат матчу визначає жереб (перемога 1:0, поразки 0:1 або нічия 0:0), який проводить адміністрація УЄФА".

Якщо справа дійде до такого способу визначення переможця, то у нас є непогані шанси залишитися у вищому дивізіоні Ліги Націй. Річ у тому, що Україна влаштує як нічия, так і мінімальна перемога над Швейцарією. Тобто шанс на успіх - 66,66%.

Нагадаємо, що матч Швейцарія - Україна вирішили скасувати після того, як в складі нашої національної команди виявили цілий ряд хворих на коронавірус.

Новини партнерів

Інтерактивний пеньок та зелено-біла ялинка: як святкуватимуть Новий рік у Києві під час карантину
Романа Віктюка поховають у Львові