Перемога Байдена в США посилить збройний конфлікт на Донбасі: політолог пояснив зв’язок

Перемога Байдена в США посилить збройний конфлікт на Донбасі: політолог пояснив зв’язок
Ексклюзив
Читать на русском

Росія останнім часом йде на діалог у питаннях Донбасу, проте коли тиск на неї зменшиться, ворожі напади можуть активізуватися.

Чинний президент США Дональд Трамп неодноразово посилював санкції проти Росії, певним чином стримуючи збройну агресію на сході України. Однак, якщо на виборах в США переможе Джозеф Байден, ситуація може дестабілізуватися.

Про це заявив політолог-міжнародник Антон Кучухідзе в коментарі редакції APnews.

Як пояснив експерт, Росія останнім часом йде на діалог у питаннях Донбасу, проте коли тиск на неї зменшиться, ворожі напади можуть активізуватися.

"Байден більш слабкий президент. Він не зможе рішуче протистояти. Імовірність посилення збройного конфлікту на Донбасі є, однак Російська федерація себе так поводить, що вони в принципі не прив'язуються до лідера в Штатах. Вони прив'язують до тиску і до своїх інтересів. Якщо у них буде бажання зірвати перемовини, які відбуваються, і на яких Україна дуже активно і грамотно веде себе, то вони почнуть діяти там, де вони сильні. А сильні росіяни з точки зору військової потуги і своїх бойовиків. Тому під час перемовин, як механізм впливу, це абсолютно не буде залежати від того, хто стане президентом США.

Вочевидь, що при Трампі Росія все ж таки більше йде на діалог, тому що і тиск на неї збільшився, і санкцій побільшало", - констатував Кучухідзе.

За словами політолога, республіканець Дональд Трамп – "незручний" президент США для Росії.

"В цьому сенсі, звісно, Трамп "незручний" президент, тому що можна отримати набагато більше проблем. Враховуючи те, що він ще може підірвати довіру до

Німеччини і Франції, з якими він постійно у конфлікті знаходиться, тому тут Російська Федерація може втратити свій вплив, за рахунок європейців, на мінський процес.

Найменш вигідний для Росії президент, з точки зору перемовин по Донбасу, - це Дональд Трамп", - наголосив політолог.

На запитання, які шанси Дональда Трампа вдруге стати президентом США, Антон Кучухідзе відповів:

"Шанси Трампа на перемогу вже достатньо високі, тому що я дивлюсь ключові штати республіканців – Техас, Флорида, Айова, Джорджия – голосували за нього. Зараз тільки немає інформації з Пенсильванії, яка також є одним із ключових штатів для республіканців, адже і на минулих виборах вони також традиційно підтримували

Республіканську партію. У Трампа шанси на перемогу дуже сильно зросли".

Як повідомляв APnews, політолог заявив, що Байден слабший за Трампа і якщо він переможе на виборах, Росія стане сильнішою.

Новини партнерів

"Євробляхери" вже другий день блокують урядовий квартал біля Ради - рух "паралізовано"
Серії пенальті виповнилося 50 років. ТОП-5 унікальних "лотерей" в історії футболу