Перехворіти чи вакцинуватися? Імунолог розповів, який вид імунітету краще захистить від COVID-19

Перехворіти чи вакцинуватися? Імунолог розповів, який вид імунітету краще захистить від COVID-19
Ексклюзив
Читать на русском

Побічні ефекти від хвороби можуть стати набагато фатальнішими, ніж від вакцини проти коронавірусу.

Чим ближче масова вакцинація українців, тим більше питань у них виникає. Відносно швидка поява вакцини від коронавірусу викликає страх у деяких громадян, а разом з ним і запитання – чи не краще перехворіти і не вакцинуватися?

Редакція APnews поспілкувалася з імунологом Борисом Донським, щоб знайти відповідь.

За словами лікаря, побічні ефекти від хвороби можуть стати набагато фатальнішими, ніж від вакцини від коронавірусу. Таким чином, якщо є можливість зробити щеплення – його варто зробити.

"Якщо б ми знали майбутнє, то, звичайно, краще перехворіти і залишитися в живих, ніж робити будь-яке щеплення. Але, на жаль, ми не знаємо, хто як перехворіє, тому шанси перехворіти і померти достатні для того, щоб все ж таки піти навіть на щеплення з потенційно можливими побічними ефектами", - наголосив Донський.

Імунолог нам пояснив, що імунітет до коронавірусу, набутий природним шляхом, захищає організм довше, ніж штучно набутий, за допомогою вакцини. При цьому, як стверджує Донський, ризик померти від хвороби або ж отримати невиправні побічні ефекти занадто високий.

"Звичайно, що після хвороби імунітет тримається довше. Ті пошкодження і побічні ефекти, які бувають при захворюванні, і ускладнення (одним із яких, нагадую, є смерть) набагато довше тривають. І дуже часто спричиняють невиправні наслідки, тому у будь-яких випадках, якщо можна зробити щеплення, яке матиме хоч якусь ефективність, краще зробити це щеплення", - запевнив Борис Донський.

Варто зазначити, що деякі експерти вважають вакцинацію безпечною і, ймовірно, навіть корисною для всіх, хто перехворів COVID-19.

"Немає нічого шкідливого в посиленні імунної відповіді, яка у вас була раніше.

Ви можете отримати навіть кращу імунну відповідь, підвищивши за допомогою вакцини той імунітет, який у вас був від зараження", - зазначає імунолог із Вашингтонського університету в Сієтлі Меріон Пеппер.

Якщо людина вже перехворіла COVID-19, можна трохи почекати перед тим, як вакцинуватися, вважає доктор Пеппер.

Як раніше повідомляв APnews, імунолог назвав сім причин, чому дітям і дорослим небезпечно відмовлятися від вакцинації.

Рубрика данного матеріалу не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

Чоловіка, який шукав кохання на "Давай одружимося", засудили за педофілію на 13 років
Під Хмельницьком "тверезий водій" приїхав на виклик п’яним та втік на авто клієнтки