Пенсіонери не підуть голосувати. Політолог пояснив, як розмови про перенесення виборів впливають на їх результат

Пенсіонери не підуть голосувати. Політолог пояснив, як розмови про перенесення виборів впливають на їх результат
Ексклюзив
Читать на русском

Перенесення виборів - це така технологія, яка збиває явку в інтересах тих партій, які мають молодий або середнього віку електорат

Не тільки саме перенесення виборів може певним чином позначитися на їх результаті, але і розмови про це. Чим більше це обговорюється, тим менше людей хочуть йти голосувати, що вже сьогодні значно знижує явку.

Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповів політолог Руслан Бортник.

На його думку, на сьогоднішній день розмови про перенесення виборів мають політтехнологічний ефект. По-перше, разом з загрозою захворіти на коронавірус, це суттєво знижує явку: люди не знають - чи будуть вибори, чи їх не буде.

Ну а по-друге, це моралізує деяких учасників виборчого процесу. Так, незалежні кандидати не знають, боротися їм до кінця або "зійти з дистанції".

"Умовно кажучи, це така технологія, яка збиває явку в інтересах тих партій, які мають молодий або середнього віку електорат, який не боїться коронавірусу. Ці партії від низької явки безумовно можуть виграти", - сказав експерт.

Серед таких партій політолог вказав "Слугу народу", "ЄС" і "Голос", тому що пенсіонери - не їхня група підтримки, тому в умовах небезпеки захворіти на коронавірус, пенсіонери можуть не прийти на голосування.

"Разом з владою певний інтерес з тієї ж причини мають ті партії, у яких молодий або радикальний електорат - такі як "Слуга народу","Європейська солідарність", "Голос". Для них перенесення виборів і розмови про це можуть зіграти на руку, зниження явки в рядах пенсіонерів теж може зіграти на руку. Я не кажу, що їм це вигідно, але може зіграти на руку", - сказав експерт.

Читайте також:
Друга хвиля COVID-19: політологи пояснили, чи вигідно владі знову закрити українців на суворий карантин

Новини партнерів

Велика Британія допоможе Україні побудувати дві бази ВМС - заява
Нардеп Кравчук назвала російську вакцину "сироваткою" і заявила, що лікарі РФ бунтують проти неї