Партія влади використовує "послання президента", щоб мобілізувати виборців - політолог

Партія влади використовує "послання президента", щоб мобілізувати виборців - політолог
Ексклюзив
Читать на русском

Чого очікувати від виступу Зеленського у Раді, та які теми винесе президент під час звернення, дізнавалась редакція APnews.

Виступ Зеленського в Раді - традиційний захід, однак партія влади буде використовувати його, щоб мобілізувати свого виборця. Таку думку в ексклюзивному коментарі APnews озвучив політичний консультант та керівник аналітичного центру "ІНПОЛІТ" Сергій Биков.

Чого очікувати від виступу Зеленського у Раді, та які теми винесе президент під час звернення, дізнавалась редакція APnews.

Децентралізація

Биков зазначив, що такий виступ президента - це традиційний захід, завдяки якому визначаються основні цілі роботи парламенту на рік.

Політолог вважає, що Зеленський точно не омине тему децентралізації та місцевого самоврядування.

“Тут президент буде казати, що необхідно завершити реформу децентралізації і буде говорити про те, що місцева влада повинна брати на себе більше відповідальності, а не перекладати відповідальність на центральну владу. Таким чином президент буде відбудовувати історію місцевого самоврядування і не дасть можливості опозиційно налаштованим мерам якось критикувати владу через проблеми з COVID-19”.

При цьому Биков підкреслив, що зараз багато мерів намагаються перекласти це на центральну владу і зробити вигляд, нібито вони ні до чого тут.

Зменшення кількості депутатів

На думку політолога, не обійдеться без теми зменшення кількості депутатів.

“Може йти мова про зменшення кількості депутатів. Це політична вже реформа, бо в нас були результати референдуму початку 2000-х, коли люди чітко висловились, що 450 народних депутатів для України - це забагато. Більше того, люди затвердили це своє рішення на референдумі, а його не імплементували в законодавство”

Тим не менш, за словами Бикова, вже в першому читанні нардепи внесли зміни до Конституції і мають ухвалити їх в цілому.

“5 питань від Зеленського”

На думку Сергія Бикова, цьому питанню президент також приділить значну увагу.

“Скоріш за все, Зеленський буде акцентувати увагу на тому, що до цього політики у людей не питали їх думку і тепер необхідно сконцентруватися більше не всеукраїнському референдумі, тому ухвалити відповідний Закон вже у другому читанні та ухвалити Закон про місцеві референдуми, що також є необхідним”, - зазначив політолог.

Биков також додав, що Зеленський також не омине увагою питання Сходу України, тобто реінтеграції Донбасу, тут можливі різні дискусії.

Виступ Зеленського - це піар-акція?

Биков зазначив, що офіційний виступ не є піар-заходом, але послання президента можуть використати і в таких цілях також.

“Офіційне послання не є піар-заходом, але партія влади буде використовувати його, щоб мобілізувати свого виборця. Тобто це буде об’єднання традиційного заходу - щорічне послання президента, але також його будуть використовувати і для привернення уваги до президентської партії”, - додав політолог.


Станьте політологами і політичними аналітиками разом з APnews, вгадайте, про що буде говорити президент під час "Звернення до нації" у Верховній Раді. Разом з Зеленський-бінго.

Правила прості: роздруковуєте цю картинку і закреслюєте слова, які називає Зеленський у своїй промові. Перша людина, якf зібрала смугу, кричить "Бінго" і, відповідно, є переможцем.

Партія влади використовує "послання президента", щоб мобілізувати виборців - політолог
Читайте також:

Новини партнерів

Юнак вкрав з виборчої дільниці урну для голосування, щоб розводити у ній равликів
Лікарі назвали вартість лікування СOVID-19 в Україні