Партія Саакашвілі програла вибори в Грузії, набравши лише 27% голосів

Партія Саакашвілі програла вибори в Грузії, набравши лише 27% голосів
Читать на русском

У Тбілісі відбулася акція протесту опозиціонерів, які не згодні з такими результатами виборів і заявляють про фальсифікацію.

За попередніми результатами парламентських виборів у Грузії партія "Єдиний національних рух", до якої належить екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, програє у виборчій гонці правлячій партії "Грузинська мрія". Про це повідомляє APnews.

Так, за попередніми даними Центральної виборчої комісії після підрахунку даних з 3007 з 3848 дільниць, "Грузинська мрія - Демократична Грузія" отримала 48,36% голосів, а "Єдиний національний рух" - 26,35%.

Після оголошення результатів, представники опозиції заявили про фальсифікацію виборів та вийшли на мирний протест у Тбілісі. При цьому сам Саакашвілі вважає, що "Національний рух" і інші опозиційні групи отримали абсолютну більшість голосів.

Що кажуть спостерігачі?

Ці парламентські вибори в Грузії стали кроком назад у порівнянні з виборами 2016 року. Таку думку озвучила організація "Transparency International - Грузія", від якої на виборах були присутні майже 600 спостерігачів. Спостерігачі організації зафіксували на цих виборах 170 порушень.

"День виборів проходив на тлі фізичного протистояння у виборчих дільниць, перешкоджання роботі спостерігачів і журналістів, нападів і пошкодження майна, в тому числі представників ЗМІ, порушень таємниці голосування на виборчих дільницях, можливих фактів підкупу виборців та інших значних і менш значних порушень", - відзначається в заяві організації.

Про те, що день голосування пройшов зі значними порушеннями, заявила і Грузинська асоціація молодих юристів (GYLA), спостерігальницька місія якої охопила 2250 виборчих дільниць.

"При правлінні "Грузинської мрії" це були одні з найбільш погано організованих і проведених виборів", - заявив на брифінгу голова організації Сулхан Саладзе.

Опозиційні протести в Тбілісі

Прихильники опозиції категорично не погодилися з таким результатом виборів та вийшли на протест. Після закриття дільниць опозиціонери зібралися на проспекті Руставелі в центрі Тбілісі і заявили про їх перемогу, посилаючись на дані іншого екзит-пол, проведеного компанією Ipsоs на замовлення телекомпанії "мтаваров".

Згідно з цими даними на 17:00 годину вечора, правляча партія хоч і набрала найбільше голосів на пропорційних виборах - 41%, однак в сумі опозиційні партії випереджають "Грузинську мрію".

"Навіть в умовах, коли у мене не було можливості приїхати в країну і проводити кампанію, весь опозиційний спектр з упевненим перевагою здобув перемогу над так званою "Грузинської мрією", - сказав в ефірі "мтаваров" екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі.

У свою чергу, Голова ЦВК Тамар Жванія назвала звинувачення у фальсифікації абсурдними.

Як повідомляв APnews раніше, у Тбілісі почалися протести через результати парламентських виборів.

Дебютний гол Шахова за АЕК і перший хет-трик Яремчука в кар'єрі: як українські футболісти запалювали в Європі
Народився в сорочці: у Нідерландах потяг з машиністом злетів зі станції і приземлився на скульптуру кита на висоті 8 метрів.

Новини партнерів