Пандемія VS психічне здоров'я. Психологи розповіли, хто знаходиться у найбільшій зоні ризику

Пандемія VS психічне здоров'я. Психологи розповіли, хто знаходиться у найбільшій зоні ризику
Ексклюзив
Читать на русском

На тлі тих наслідків, які спричинила коронавірусна хвороба, найбільше можуть постраждати люди, яких торкнулася економічна криза.

Генеральний секретар ООН Антоніо Гутерреш заявив, що коронавірусна хвороба завдає шкоди не лише фізичному здоров'ю людей, але також збільшує психологічне навантаження.

Гутерреш закликав уряди, громадянське суспільство та органи охорони здоров'я країн разом вирішувати проблеми з психічним здоров'ям населення під час пандемії.

Редакція APnews з’ясувала, хто саме потрапляє до зони ризику отримання психологічних розладів під час пандемії.

Психолог Наталія Науменко пояснила, що на тлі тих наслідків, які спричинила коронавірусна хвороба, найбільше, з психологічної точки зору, можуть постраждати люди, яких торкнулася економічна криза, що спричинило зниження рівню їхнього достатку.

"В першу чергу це тривожні та обсессивно-компульсивні розлади. Зараз вже спостерігається дуже багато і психосоматичних розладів. Також у людей, які внаслідок економічної кризи стикнуться з зниженням рівню життя, будуть виникати депресії, на тлі яких можливі суїциди.

Крім цього, всі психічні захворювання можуть загострюватися, тому що люди з нестабільним психічним станом завжди в групі ризику та дуже чутливі до процесів, які відбуваються в соціальному оточенні. А ми бачимо нервовість, тривогу, дратівливість, навіть відчай", - наголосила психолог.

За її словами, в зоні ризику також знаходяться медики, які щодня перебувають "на передовій" у боротьбі з коронавірусом.

Як повідомляв APnews, психолог пояснив, що якщо припинити допомагати бездомним, на вулицях Києва з’являться злочинці, які існують на рівні інстинктів.

Новини партнерів

В'їзд вантажівок до Києва обмежать у зв’язку з транспортним колапсом
В Україні через карантин "застрягли" понад 100 немовлят, чиї батьки -іноземці