Світ зіткнеться з новою пандемією сверхпатогенного пташиного вірусу після закінчення COVID-19 - дослідження

Світ зіткнеться з новою пандемією сверхпатогенного пташиного вірусу після закінчення COVID-19 - дослідження
Читать на русском

Перший випадок зараження вірусом людини стався на російській птахофабриці

Вчені з Китаю попередили про штам пташиного грипу, що дуже швидко мутує, H5N8, з яким світ буде боротися після закінчення пандемії COVID-19. Він передається через перелітних птахів.

Про це повідомляє APnews з посиланням на Science.

Згідно з опублікованою статтею, вірус H5N8 вже привернув увагу вчених після спалаху захворювання серед домашніх птахів в Південній Африці у 2020 році, всупереч карантинним заходам під час пандемії та прийнятим санітарним заходам. За цим виникло масове зараження птахів в Центральній і Східній Європі з січня по початок червня 2020 року. Восени та взимку минулого року в Європі та Азії знову з'явився цей штам пташиного грипу, який знищив, за свіжими даними, понад 20000000 голів домашньої птиці.

Китайські дослідники закликали до постійного спостереження за цим штамом, щоб запобігти наступній пандемії:

"Зоонозний потенціал передачі вірусів пташиного грипу вимагає постійного і пильного нагляду для запобігання подальших вторинних ефектів, які можуть привести до катастрофічних пандемій".

Також вони зазначили, що в категорію ризику можуть увійти й дикі птахи, у яких присутня вроджена здатність реорганізовувати або робити більш патогенними віруси пташиного грипу:

"Через міграції диких птахів на великі відстані вони володіють унікальною вродженою навичкою реорганізовувати штами пташиного грипу. Висока можливість зв'язування рецепторів антропогенного типу і постійна антигенна мінливість - ключові фактори для глобального поширення і потенційного ризику від вірусів грипу H5N8 для домашніх і диких птахів", - уточнили вони.

Пташиний грип є інфекційною хворобою птахів і належить до штамів вірусу грипу типу А. Саме цей клас найбільш турбує експертів ВООЗ з-за здатності викликати глобальні пандемії.

З 2014 року підтип пташиного грипу H5N8 є одним з найпоширеніших серед домашніх і диких птахів. За оцінкою ВООЗ, в цьому році "високопатогенний" вірус був виявлений у домашніх і диких птахів в Китаї, Німеччині, Італії, Японії, Нідерландах, Республіці Корея, Російської Федерації та Ірландії.

В основному швидке поширення вірусу відбувалося по території Європи через перелітних птахів, проте до 2020 року цей штам вважався відносно безпечним для людини. У лютому минулого року Росія заявила про перший випадок передачі вірусу людині на птахофабриці.

Раніше APnews також повідомляв, у співробітників китайської лабораторії почалися симптоми COVID-19 за 3 місяці до пандемії.

Новини партнерів

Литва заборонила всі авіарейси до країни через Білорусь
У Черкаській області чоловік на авто з дитиною протаранив пост поліції та зніс металеву драбину