Пандемія COVID-19 триватиме мінімум до 2022 року, але люди навряд чи коли-небудь знімуть маски - інфекціоніст

Пандемія COVID-19 триватиме мінімум до 2022 року, але люди навряд чи коли-небудь знімуть маски - інфекціоніст
Ексклюзив
Читать на русском

Експерт зазначив, що протягом 5 наступних років після закінчення цієї пандемії ми будемо мати вже наступну.

На сьогоднішній день про третю хвилю поширення коронавірусу можна говорити тільки в окремих країнах - наприклад в США, Японії, Ірані. У більшій частині Європи зараз розпал другої хвилі. Але в деяких країнах, у тому числі в Україні, тільки набирає обертів безперервна перша хвиля COVID-19.

Про це в коментарі APnews розповів стратег, інфекціоніст, консультант з управління змінами Вадим Арістов.

Він пояснив, що насправді ж якихось чітких критеріїв хвилі не існує, це скоріше комунікаційне поняття, яке використовується, щоб у влади була можливість продавати якусь ідею суспільству для його мобілізації.

"Хвилі - це не епідеміологічне поняття, але воно допомагає людям краще зрозуміти і приходити до якихось рішень. У Франції, наприклад, зараз за допомогою цієї ідеї "продають" заборону на святкування Нового року. Французька влада запевняє, що якщо на тлі шквальної другої хвилі, яка зараз у них спостерігається, не скасувати новорічні святкування, то варто чекати третьої хвилі", - пояснив експерт.

За словами Вадима Арістова, судячи з того, як зараз йде розподіл перших квот вакцин, то в 2021 році навіть країни, що розвиваються, не зможуть покрити основну частину населення, в тому числі всіх найуразливіших громадян.

"Однозначно пандемія триватиме до 2022 року. А ось зупиниться вона перед літом 2020 року або знову "зайде" взимку - це ще питання, відповідь на яке стане ясною, я так думаю, до найближчої весни - коли з'являться як результати розподілу вакцин, так і їх реальної ефективності", - зазначив інфекціоніст.

Та наголосив, що про зняття масок при цьому мови не йде.

"У Гонконзі та інших країнах Азії носіння масок і термометрія в місцях масового скупчення людей стали частиною життя. У роки між епідеміями 2000-х років багато людей продовжували носити маски в моменти збільшення смогу і в сезони респіраторних інфекцій. В аеропортах і на вході в громадські місця охорона стежить через термометричні камери і готова ізолювати громадян при перших симптомах", - пояснив експерт.

Експерт зазначив, що насправді людство повинно еволюціонувати слідом за середовищем, яке воно створює. А оскільки вже присутня проблема глобального потепління, вирубки лісів, то кажани і дикі тварини виявляються все ближче до наших фермам, де є свині або птиці. Відповідно, закид інфекцій буде відбуватися все частіше і швидше, а трансфер інфекції з точки, де стався перший перехід від тварини до людини, зараз близько 36 годин.

"Тому можна очікувати, що протягом 5 наступних років після закінчення цієї пандемії ми будемо мати вже наступну. Уже відомі потенційні кандидати. Віруси Ебола, Бас-Конго, мавпячий пінистий вірус, мавпячий Т-лімфотропний вірус, не кажучи вже про нові коронавіруси. І добре, якщо нова пандемія буде така ж м'яка, як зараз з коронавірусом SARS-CoV-2, тому що якщо це буде вірус Ебола - все буде набагато складніше", - сказав Вадим Арістов.

Читайте також:

Новини партнерів

У Дніпрі хулігани влаштували стрілянину і нарвалися на перегони з поліцією
В Україні за добу на коронавірус захворіли понад 10000 осіб: найбільше - у Києві