Пандемічні кінотеатри: що буде з цінами на квитки і як будуть працювати

Пандемічні кінотеатри: що буде з цінами на квитки і як будуть працювати
Ексклюзив
Читать на русском

Кінотеатрам після тривалої перерви дозволили працювати при дотриманні ряду правил і обов'язкової 50% наповненості залів. Чи вплинуло це на ціни на квитки? Розбирався APnews.

В Україні з 2 липня дозволили роботу кінотеатрів. Однак в умовах адаптивного карантину є певні обмеження. Зокрема, мова йде про 50% наповненості залів, а також ряд інших умов.

Про те, які кінотеатри вже відкрили, в якому форматі вони працюють і чи підвищилися ціни на квитки - розповідає редакція APnews.

Так, обов'язковою умовою від Кабміну було: половина наповненості залу, дотримання масочного режиму і дистанції між співробітниками та відвідувачами, а також температурний скринінг та інше. Роботи і контролю, як бачимо, стало вдвічі більше, а чи не стали при цьому вдвічі вищі ціни? Для відповіді на це питання ми поспілкувалися з керівниками і представниками багатьох кінотеатрів (мережевих і не тільки).

Кінотеатри відкрилися, але не всі і не скрізь

Так, хоча дозвіл відкриватися і надійшов від Кабміну, не дивуйтеся, якщо в вашому місті відкрилися не всі кінотеатри, або не відкрились зовсім. Справа в тому, що в умовах адаптивного карантину влада кожного регіону окремо приймає рішення по роботі різних закладів в своєму місті. Зокрема, у Львові та Сумах не відкрилися багато мережевих кінотеатрів, які відкрилися в тому ж Києві, Одесі, Харкові та Дніпрі. Це, наприклад, "Планета кіно" і Multiplex.

"Ми орієнтуємося на рішення місцевих органів. У Сумах, можливо, отримаємо відповідь сьогодні (3 липня) і зможемо відкрити кінотеатр з вихідних. По Львову, попередньо, є ймовірність відкритися 7 липня. Все залежить від рішення місцевих органів, які приймають їх на основі ситуації з кількістю інфікованих і зайнятості ліжок в лікарнях", - повідомив в ексклюзивному коментарі Дмитро Деркач, співвласник мережі "Планета кіно".

Також ситуація в місті може бути неоднозначною. Наприклад, в Києві роботу кінотеатрів місцева влада дозволила, але відкрилися не всі. Станом на 3 липня закритими залишилися "Київська Русь" і кінотеатр ім. Шевченка.

На питання, чому ще не відкрилися, в останньому нам повідомили, що "стежать за епідеміологічною ситуацією".

"Ми ще не працюємо. Дату оголосимо у себе в соцмережах найближчим часом. Кожна мережа відкривається окремо. Ми уважно стежимо за епідеміологічною ситуацією в Києві. Поки відкладається відкриття", - сказали нам.

Що з цінами

На радість усім відвідувачам повідомляємо, що ціни в кінотеатрах підвищувати не збираються. Принаймні, нам так повідомили ті, з ким ми спілкувалися.

"Не дивлячись на те, що у нас істотно збільшуються витрати на забезпечення співробітників засобами захисту, дезінфекцію, додаткові прибирання, ми не можемо підвищити ціни, тому що у людей зменшилися доходи за час карантину і немає гучних прем'єр", - повідомили нам в "Планета кіно ".

Те ж саме сказали в "Оскарі" і в кінотеатрі "Жовтень".

"Із учорашнього дня ми працюємо, всіх відвідувачів просимо приходити в масках - це обов'язково. Що стосується наповненості: якщо ви зайдете на наш сайт, то побачите, що купити можна тільки 50% від загальної кількості квитків, тобто квитки ми продаємо в шаховому порядку, щоб коли ви сиділи, навколо вас були порожні місця. Ціни залишилися такими ж, якими вони були й до карантину", - повідомили в останньому.

У Multiplex сказали, що у них, наприклад, сім'я (до 4-х чоловік) може займати місця поруч, але тільки на перших 4-х рядах залу.

Що показують

Основною складністю більшості кінотеатрів є наявність фільмів. Через тривалий карантин перенеслося багато прем'єр, та й сенсу купувати їх не було, так як ніхто не знав, коли саме дозволять роботу. Тому в багатьох кінотеатрах (якщо не в усіх) на початкових етапах роботи будуть показувати вже відомі всім картини.

"Основні наші складності - це наявність фільмів. На жаль, всі гучні прем'єри перенесені. Наприклад,"Тенет" і "Мулан" будуть в серпні. Ми дуже сильно залежимо від ситуації в США, Китаї, Англії. Студії орієнтуються на великі країни і на кількість нормально працюючих кінотеатрів в них. Зараз ми будемо показувати багато старих популярних фільмів. Серед них, наприклад, "Бетмен", "Вартові галактики 2", "Дедпул", "Віднесені призраками" та інше. Але будуть і деякі прем'єри, зокрема "Пригоди Піноккіо", "Тунель", "Вбивства з листівками", "Втеча з Преторії" та інші ", - сказав Дмитро Деркач з "Планета кіно".

На сайті кожного кінотеатру представлені списки тих фільмів, які у них будуть показувати. Радимо перед походом в кінотеатр уточнити, чи працює він і в якому форматі.

Читайте також:

Новини партнерів

Дітям з окупованого Донбасу скасували ЗНО для вступу до ВНЗ
Клітіна розповіла, скільки заробляла і чому пішла з крутих інвесткомпаній на держслужбу