Паливний ринок на шляху до дна: що буде з цінами на бензин в Україні та світі

Паливний ринок на шляху до дна: що буде з цінами на бензин в Україні та світі
Ексклюзив
Читать на русском

Експерт зазначив, що стабілізація валютного курсу в Міжнародному банку, а також перспектива отримання допомоги від МВФ (яка серед іншого покликана підтримати гривню) зміцнює прогноз на подальше зниження

Днями в Україні відбулася зустріч працівників АЗС, за підсумками якої стало відомо, що очікується зниження цін на бензин. Про це повідомляється на сайті Антимонопольного бюро.

APNews поспілкувався з експертами в сфері енергетики, щоб дізнатися, які прогнози у ринку нафти і що буде з цінами на бензин найближчим часом.

Директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн стверджує, що паливний ринок на шляху до дна. За словами експерта, основна тенденція ринку нафтопродуктів колишня - падіння реалізації.

"Просіло все - і приватний, і корпоративний сегменти", - заявив Куюн. І додав, що зараз не ясна глибина кризи, що настала, та й ситуація в цілому не має аналогів. Тому, запевнив, використовувати звичайні алгоритми навряд чи доречно.

Яка ситуація зараз з АЗС в Україні

Куюн зазначив, що географія зниження продажів - неоднорідна. У всіх мереж АЗС максимально просів Захід і Південь. Захід - тому що кордони закрили, а Південь - через пересихання туристичного потоку, який в цей період зазвичай шлях тримав саме туди.

За словами експерта, найбільший спад відзначений в «преміальних» мережах (до 40%), менший - в економ-сегменті (15-20%). Як одну з версій такої особливості назвав те, що більш заможні клієнти «люксових» станцій дотримуються карантину, знизивши пересування до мінімуму.

"Думаю, ставити крапку ще рано, відчуття піку епідемії ще немає, все більше людей розуміють, що треба сидіти вдома", - зазначив Куюн.

Що буде з цінами в найближчим часом

Куюн зазначив, що за останній тиждень зниження відбулося у всіх мережах в діапазоні 1,00-2,50 грн/л.

"Стабілізація валютного курсу в Міжнародному банку, а також перспектива отримання допомоги від МВФ (яка серед іншого покликана підтримати гривню) зміцнює прогноз на подальше зниження. Потенціал - до 3 грн/л", - запевнив експерт.

Але зазначив, що такий розрахунок справедливий для «мирного» часу. Незважаючи на думку, що чимала частина заправок закриється, стверджує зворотнє.

"Будуть збитки, але вони продовжать працювати, щоб, як мінімум, захиститися від мародерів. А якщо вже все одно відкриті, то чому б не скинути ціну до мінімуму, будь-який проданий літр хоч якось знизить збиток. Таких станцій буде чимало", - заявив Куюн.

Відзначив також, що зараз складається ідеальна ситуація для реанімації тіньового ринку, який отримав сильний удар на початку року.

Стверджує, що якщо буде дуже важко, першим під ніж піде персонал і з'являться ще тисячі безробітних. Але запевнив, що запас ще є, в тому числі за ціною зовнішній ринок залишається низьким.

Що буде з ринком у світі

Глава Бюро комплексного аналізу та прогнозів Сергій Д'яченко стверджує, що нафтовий ринок в майбутньому відновиться.

"Китай вже почав збільшувати закупівлі після економічної кризи, яка була після епідемії. Як вважають багато експертів, таких цін, як були раніше, вже не буде. Очікується спад з 60 до 40 доларів за барель до кінця року", - запевнив експерт.

За словами Д'яченка, раніше нафта була сильно переоцінена спекулянтами.

Він зазначив, що на ситуацію вплинули два фактори:

  1. Коронавірус - спочатку був просто панічний настрій, потім споживання і правда почало падати через карантинні заходи та обмеження економіки;
  2. Стримували видобуток нафти. Але внаслідок скандалу, який виник між Саудівською Аравією і Росією, видобуток перестали стримувати.

Зараз же ціна на нафту повинна зупиниться в районі 40 доларів за барель, замість 60. І це, на думку експерта, її обґрунтована ціна.

Читайте також:

Новини партнерів

У Британії від коронавірусу за добу померла рекордна кількість людей
СБУ відкрила справу через незаконне прослуховування брата Єрмака