Паління IQOS провокує пневмонію при коронавірусі - лікар-пульмонолог

Паління IQOS провокує пневмонію при коронавірусі - лікар-пульмонолог
Ексклюзив
Читать на русском

Лікар-пульмонолог Лідія Тараленко пояснила, чому паління IQOS особливо небезпечно в період пандемії.

Вірус COVID-19 вражає легені і викликає запалення легенів - пневмонію. І куріння тому тільки сприяє. Причому мова йде про всі "види" паління - від звичайних сигарет і до паління нових гаджетів, таких як IQOS.

У коментарі APnews лікар-пульмонолог Лідія Тараленко пояснила, чому паління IQOS особливо небезпечно в період пандемії.

Ще на початку епідемії коронавірусу з'являлися деякі "дослідження" про те, що люди, які палять, рідше хворіють COVID-19. Подібні заяви давали і деякі розробники новомодних пристроїв для паління.

Однак лікар підкреслила, що насправді немає ніяких статистичних даних про те, що хворіють на коронавірус частіше ті, хто не палить.

"Ніякої такої вибірки, проведеної офіційно, не було. І дані про це відсутні. Я думаю, що якби нікотин позитивно впливав, то його б давно вже застосовували. Тим більше, що є препарати нікотину, які благополучно застосовуються в ангіології, наприклад. Там де вони потрібні і дійсно допомагають. Але це не той випадок", - сказала Лідія Тараленко.

За її словами, люди, що палять, частіше мають хронічні захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів, що автоматично переміщує їх в групу ризику і дає шанс отримати пневмонію при COVID-19.

"І це стосується як звичайних сигарет, так і нових гаджетів для паління, таких як IQOS, наприклад. Повинен пройти десяток років, щоб з точністю можна було сказати про справжній шкоду IQOS, адже він на ринку не так давно. Дослідження проводяться, але поки це лихо знають мало, тому хвалять. Подивимося, що буде через кілька років", - зазначила лікар.

Раніше Лідія Тараленко вже розповіла, як куріння IQOS вбиває легені і провокує хвороби.

Новини партнерів

"Досить неприємно": голова патрульної поліції випробував на собі електрошокер – відео
ЗМІ назвали ціну найдешевшої західної вакцини від COVID-19