Палію "Долини нарцисів" загрожує від 5 до 12 років ув'язнення: прокуратура затвердила обвинувачення

Палію "Долини нарцисів" загрожує від 5 до 12 років ув'язнення: прокуратура затвердила обвинувачення
Читать на русском

Загальна сума заподіяних збитків Карпатському біосферному заповіднику ПНДВ «Долина нарцисів» ім. проф. Василя Комендаря складає майже 650 тис грн

На Закарпатті Хустська прокуратура затвердила та скерувала до суду обвинувальний акт проти місцевого жителя, який умисно підпалив 9 га заповідника "Долина нарцисів". Про це повідомляє APnews з посиланням на пресслужбу прокуратури Закарпатської області.

Обвинувачений - 49-річний місцевий житель - 27 березня, умисно підпалив суху траву на території заповідника та покинув місце злочину. Тоді вигоріло близько 6,5 га сіножатей природоохоронного науково-дослідного відділення «Долина нарцисів» ім. проф. Василя Комендаря.

На наступний день правопорушник здійснив повторний підпал.

"Наступного дня, побачивши, що вигоріла не вся, на його думку, суха трава, він повторно підпалив сухостій. В результаті, згідно розрахунків проведених фахівцями заповідника, на охоплених пожежею 2,5 га території, знищено близько 10 тис квітів білоцвіту весняного, які занесені до Червоної книги України", - повідомляють у прокуратурі.

У результаті двох підпалів вигоріло 9 га заповідника "Долина нарцисів". Загальна сума заподіяних збитків складає майже 650 тис грн.

Підозрюваному загрожує від 5 до 12 років ув'язнення за ч.ч. 1, 2 ст. 252 КК України – умисне знищення об’єктів природно-заповідного фонду, шляхом підпалу, що спричинило тяжкі наслідки.

Як повідомляв APnews раніше, Поліція буде відслідковувати злочини проти довкілля за допомогою супутникової системи.

Новини партнерів

В Україні кількість хворих на COVID-19 зростає четвертий день поспіль
Ляшко заявив, що керівники медзакладів повідомляють лише про кожного другого медика з COVID-19