«Отруєні труси Навального»: опозиціонер подзвонив агенту ФСБ, причетному до спецоперації

«Отруєні труси Навального»: опозиціонер подзвонив агенту ФСБ, причетному до спецоперації
Читать на русском

З розмови випливає, що отруту, якою намагалися вбити Навального, нанесли на нижню білизну опозиціонера.

Російський опозиціонер Олексій Навальний, якого 20 серпня отруїли забороненим препаратом "Новачок", опублікував відео, де він спілкується начебто з працівником ФСБ, який причетний до спецоперації. Про це APnews пише з посиланням на відео Навального на YouTube.

На оприлюднених кадрах, Навальний телефонує працівнику ФСБ Костянтину Кудрявцеву і той майже підтверджує, що політика намагалися вбити.

Сам опозиціонер представився помічником керівника Ради безпеки РФ Миколи Патрушева. Він начебто намагався з’ясувати деталі операції для звіту.

Навальний розповів, що дзвінок був зроблений вранці 14 грудня - за кілька годин до публікації розслідування. З його слів стало відомо, що було використано «програму, якою користуються телефонні пранкери» - таким чином він приховав свій номер і замість нього підставив спеціальний номер комутатора, з якого співробітники ФСБ здійснювали один одному дзвінки.

У телефонній розмові політик поцікавився: "Чому операція була провалена?", - працівник ФСБ пояснив це рядом обставин. Зокрема, що літак із Навальним швидко приземлили і, що медики, які приїхали встигли надати першу допомогу, що могла нейтралізувати дію отрути.

Співрозмовник Навального також розповів, як очищав конфіскований одяг політика від слідів отрути. За його словами, особливу увагу при очищенні було приділено швам на внутрішній стороні трусів.

«Сказали працювати по трусах, по внутрішній частині», - йдеться в розшифровці розмови. У відповідь на уточнююче питання Кудрявцев повідомив, що таке розпорядження дав співробітник ФСБ Станіслав Макшаков, передбачуваний керівник групи, яка проводила операцію.

Під час розмови чоловік також назвав прізвище ще одного співробітника ФСБ, який брав участь в операції - Василя Калашникова.

Нагадаємо, що 20 серпня Олексію Навальному стало погано під час перельоту з Томська в Москву. Літак екстрено сів у Омську, після чого політика доставили в місцеву лікарню. Через два дні його перевезли на лікування до берлінської клініки "Шаріте".

Саме німецькі лікарі знайшли в організмі Навального сліди отрути з групи "Новачок". Пізніше влада Німеччини повідомила, що таку ж речовину в аналізах російського опозиціонера виявили дві незалежні лабораторії з Франції та Швеції.

Як повідомляв APnews раніше, розслідувачі Bellingcat звинуватили 8 агентів ФСБ в отруєнні Навального препаратом "Новачок".

Новини партнерів

Борт з тілом Кернеса вилетів з Німеччини
У Києві син заховав труп матері в диван і проспав на ньому 10 днів: фото