Оточення силовиків, політики і перекриті дороги: Як відзначають День Перемоги в карантинному Києві. Трансляція

Оточення силовиків, політики і перекриті дороги: Як відзначають День Перемоги в карантинному Києві. Трансляція
Ексклюзив
Читать на русском

До Дня перемоги українці несуть квіти у парк Вічної Слави у Києві

У Києві біля Вічного вогню в парку Вічної Слави українці вшановують жертв Другої світової війни. Про це повідомляє APnews з місця подій.

До Вічного вогню кияни приносять квіти. Серед учасників заходів є військові та ветерани Другої світової війни.

Від учасників лунають фрази: "З Днем Перемоги!"

Біля Вічного вогню присутні ветерани. Кияни дякують їм за перемогу та тиснуть руку, запрошують сфотографуватися разом з українцями, які прийшли вшанувати пам'ять загиблих.

Без суперечок також не обходиться. Знаходяться активісти, які роблять зауваження киянам, що ті не викрикують "Ура!".

Загалом же, ситуація в парку Слави наразі спокійна. Поруч зі стеллою патрулює поліція діалогу та інші правоохоронці.

Серед політиків у парку Вічної Слави помічений нардеп Вадим Новинський. Він активно фотографується та спілкується з киянами та роздає коментарі ЗМІ. Нашому кореспонденту охоронець нардепа спочатку перешкоджав у зйомці, зокрема закривав камеру собою.

У коментарі Новинського редакції APnews вдалося дізнатися, що нардеп вже одужав від коронавірусу та добре себе почуває.

"Прекрасно себе почуваю. Зробив 2 тести: один - 4 травня, інший - 7 травня. Обидва показали негативний результат. На думку лікарів та за даними діагностики - я повністю здоровий," - сказав Новинський.

Також ми дізналися думку нардепа щодо провокацій на 9 травня.

"Думаю, що не буде жодних провокацій. Вони були у незначній кількості з 2015 до 2019 років, тоді МВС вдавалося впоратися з людьми, які намагалися зірвати святкування великої Перемоги. Я думаю, що у чинної влади немає тієї дурної скерованості, яка була протягом останніх 5 років в Україні," - додав Новинський.

Також нардеп зазначив, що для багатьох українців "9 травня - священний день", а якщо хтось вважає інакше, то нехай читають історію.

Щогодини комунальні служби дезінфікують столичний парк Слави.

Серед учасників заходів є представники спілки ветеранів Афганістану, які також прийшли з квітами до Вічного вогню, щоб вшанувати пам'ять загиблих воїнів у Другій світовій війні.

"Ми прийшли, тому що пам'ять про наших дідів-прадідів є, вона залишилась. Ми повинні вшановувати ветеранів, вони є в незалежності від обставин, які є в країні, вірусу. Ми повинні вшанувати дідів за усіма правилами. Прийшли покласти кошик з квітами", - сказали представники ветеранів Афганістану.

Також у парку Вічної Слави відбулась хода і покладання квітів до Вічного вогню.

Першими, символічно, йшли до меморіалу ветерани. До пам’ятника поклали гвоздики, після чого ветеранів запросили сфотографуватися.

"Дорогі ветерани, дорогі гості столиці! Вперше за всю історію доводиться відзначати День Перемоги в таких умовах. На жаль, десятки тисяч охочих покласти сьогодні квіти організовано не зможуть, але люди підходять і віддають честь тим, хто віддав життя за визволення нашої батьківщини. Сьогодні у нас багато ветеранів живуть, ось прийшли покласти квіти і вклонитися тим, кого вже немає, "- сказав один з ветеранів.

Після чого пам'ять про загиблих вшанували хвилиною мовчання.

Від голови спілки ветеранів прозвучали слова подяки ветеранам.

"Дорогі ветерани, від імені організації ветеранів України дозвольте висловити Вам вдячність за все те, що Ви зробили для нашого народу, історії, світу. Ваш подвиг - безсмертний. Сьогодні ветеранів залишилося небагато, ми знаємо їх поіменно і допомагаємо їм скільки можемо. Дякую Вам, дорогі наші! " - сказав Віктор Шпак.

Читайте також:

Новини партнерів

Меморіальний проект. Зеленський має намір встановити Дзвін Миру в Донецьку і Дзвін Єдності в Сімферополі
Зеленський у Києві та на Закарпатті вшанував пам'ять загиблих у Другій світовій війні