Освіта вже не буде такою, як раніше: в МОН розповіли про формат навчання з 1 вересня

Освіта вже не буде такою, як раніше: в МОН розповіли про формат навчання з 1 вересня
Читать на русском

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов зазначив, що освіта, до якої всі звикли, "в березні 2020 роки пішла в минуле і вже не повернеться".

У Міністерстві освіти заявили, що освіта, до якої всі звикли, в березні 2020 роки пішла в минуле і вже не повернеться. А новий навчальний рік і його формат, який почнеться з 1 вересня, буде залежати від епідситуації в Україні та окремо в регіонах.

Про це APnews пише з посиланням на заяву МОН та освітнього омбудсмена Сергія Горбачова РБК-Україна.

У МОН наголосили, що прагнуть повернути всіх учнів і студентів в школу, установи професійної (професійно-технічного) і вищої освіти.

При цьому омбудсмен додав, що до звичайного життя люди рано чи пізно повернуться, але освіта вже не буде такою, як раніше. Хоча б тому, що пандемія і карантин підштовхнули систему освіти до розвитку.

"Насправді, коли ми повернемося до нормального життя - а я глибоко переконаний, що це станеться - ми будемо мати, по-перше, набагато більше досвіду життя в умовах пандемії. Але вже в тих умовах освіта, звичайно, не залишиться такою, як була. Тому й освіту, до якої вже всі ми звикли, в березні 2020 роки просто пішла в минуле і вже не повернеться", - сказав він.

За словами Горбачова, за цей рік рівень цифрової компетентності вчителів виріс до того рівня, про який "і мріяти не могли".

"Це наочна ілюстрація досить банальної істини, що криза - це не тільки проблема, але й можливість. Частина освоєних цифрових інструментів в арсеналі українських педагогів, ймовірно, залишиться і після перемоги над вірусом. Школи та викладачі, які "розсмакували" плюси онлайн-платформ, навряд чи захочуть повністю розпрощатися з ними після пандемії", - підкреслив омбудсмен.

І додав, що багато вчителів будуть застосовувати ці інструменти і в майбутньому разом з оффлайн-уроками, тому що вони дають більше можливостей і працюють ефективніше.

Раніше APnews писав, що Кабінет міністрів розподілив майже мільярд гривень для того, щоб подолати наслідки пандемії коронавірусу у сфері освіти. Зокрема, кошти пішли на закупівлю ноутбуків для вчителів для дистанційного навчання.

Новини партнерів

ЗНО "на носі": в УЦОЯО роз'яснили формат проведення тестувань для випускників 2021 року
У Києві вночі горів житловий будинок, дві людини загинули у вогні - відео