Остап Дроздов: "Імбецили" та "одноклітинні" - невинні терміни з біології, якщо вони в когось розпалюють ненависть - треба до психолога

Остап Дроздов: "Імбецили" та "одноклітинні" - невинні терміни з біології, якщо вони в когось розпалюють ненависть - треба до психолога
Ексклюзив
Читать на русском

Телеведучий розповів, чи хоче він вибачитися перед глядачами за свої слова

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення визнала слова телеведучого Остапа Дроздова на адресу глядачів закритих телеканалів "розпалюванням ворожнечі і ненависті". Мова йде про ефір "4 каналу", під час якого телеведучий назвав глядачів закритих телеканалів 112, NewsOne і Zik "імбецилами", "одноклітинними" й "щурами".

Редакція APnews єдина, кому вдалося поговорити з самим журналістом і дізнатися, як він реагує на скандал та про його плани щодо нього.

Ваші слова в ефірі на адресу глядачів закритих телеканалів у Нацраді назвали "розпалюванням ненависті і ворожнечі". Ви згодні з цим твердженням?

Про це навіть смішно говорити. У жартівливій, стьобній, грайливій формі, на усмішці і з гумором, я вжив невинні паралелі й порівняння зі світом біології – оце і вся історія. Мабуть, це стане прецедентом, коли термінологія, яку викладають дітям у 6-му класі на уроках біології, буде трактуватися як страшний гріх. Я вже думаю над тим, аби офіційно звернутися до Міносвіти з проханням вилучити зі шкільних підручників терміни «амеба» та «інфузорія-туфелька», подалі від біди. Втім, тут є важливий момент: скаржником є рафінований українофоб Бужанський, на якому нема де проби ставити за постійне розпалювання ненависті до України та всього українського. Отримати скаргу від цієї особи, яка демонстративно відмовилася вшанувати пам’ять Небесної Сотні, - це визнання правильності свого курсу. Найбільше мені прикро саме за це – за те, що державні інституції на повному серйозі розглядають кляузи промосковського діяча, який спеціалізується на атаках у бік проукраїнського табору.

Чи вважаєте рішення Нацради справедливим?

Ще немає ніякого рішення. Наскільки мені відомо, засідання Нацради по цій кумедній справі має відбутися в червні. Я з великою охотою візьму участь у засіданні й особисто донесу думку про те, що ми маємо справу з оціночними судженнями, сказаними в метафоричний спосіб, у вигляді жартівливих художніх образів та алегорій, вони є безадресними, узагальненими і неперсоніфікованими. Я вже надав Нацраді свої пояснення й заперечення. Також я висловив гострі застереження, бо якщо державний регулятор ітиме на повідку у всяких Бужанських, то українські журналісти точно не матимуть можливостей виграти в гібридній інформаційній війні, яку проти нас веде Росія та всі її медіа-помийки на території України. Ворогам не подобається агресивна українська риторика. Доведеться звикати. З ворогом не лише можна, але й треба говорити вороже. В цьому й полягає діалектика протистояння. Хто цього не розуміє і ховається за нейтралітет – той латентний колаборант.

Якби у вас зараз була можливість не говорити ці слова, чи вибачитись перед людьми, на адресу яких вони пролунали, чи зробили б ви це?

Це – справа етики. Моя етика дозволяє назвати тиловими щурами тих, хто заперечує факт збройної агресії РФ; хто називає українських солдат убивцями, а державну владу хунтою; хто винуватцями війни вважає майданутих; хто заперечує національну самодостатність українців і вважає їх одним народом з московитами; хто своєю духовною і культурною столицею вважає Москву, працює на поширення ідей руского міра й топчеться по базових для українців цінностях. Якщо якусь конкретну людину ображає таке порівняння –хай звертається до суду про захист честі й гідності. Станом на сьогодні таких звернень нема. І бути не може, адже всі мої порівняння є безадресними і непрямими. Якщо вони в когось розпалюють ненависть, то цей «хтось» хай звернеться до психолога, який допоможе вгамувати внутрішню агресії. Мені до того нема діла.

Не зовсім зрозуміло, які санкції передбачає таке порушення. Телеканал буде платити штраф? Вам щось про це відомо?

Заперечення вже подані. Якщо рішення буде негативним, ми, ясна річ, будемо це оскаржувати.

Якби проти «4 каналу» раптом наклали подібні санкції і ваші опоненти називали вашу аудиторію такими словами, як би ви реагували?

Ніяк. Я би посміявся й забув через 5 хвилин. Повірте, не лише я, але й усі спікери з українського табору щодня отримують таку порцію хейтерства, приватних повідомлень із погрозами й образами – що на це вже навіть ніхто не реагує. Ми щодня про себе чуємо такі речі від москальні, що вуха в’януть. Я би вважав нижче свого достоїнства реагувати на всі ці перепалки. Кожному – своє. А нам – своє робить. Щодо закритих каналів Медведчука – то я не лише підтримую їхнє закриття, але й вважаю санкції недостатніми. Російська пропаганда в Україні має бути знищена повністю, а не частково.

Читайте також:
"Імбецили", "одноклітинні", "криси": Нацрада визнала слова Дроздова на адресу глядачів розпалюванням ненависті

Новини партнерів

Разумков розповів, чи є підстави для розпуску Ради
У США ув'язнена пронесла у в'язницю револьвер у вагіні, його виявили тільки через 17 днів