Ослаблення карантину вдарить по українцям: епідеміолог розповіла, коли чекати другу хвилю коронавірусу

Ослаблення карантину вдарить по українцям: епідеміолог розповіла, коли чекати другу хвилю коронавірусу
Ексклюзив
Читать на русском

На думку експерта, новий спалах хвороби буде тоді, коли послаблять карантин

В Україні станом на 27 квітня було зафіксовано понад 9 тисяч випадків захворювання. Попереду літо, спекотна погода. Як повідомляють фахівці, в цей період інфекція може піти на спад. Але ось слідом за нею може настати друга хвиля Covid-19.

На думку вчених, нову хвилю може викликати період гострих респіраторних захворювань. Він зазвичай настає восени і взимку, коли люди починають хворіти на грип. Відзначається, що він може спричинити більш серйозні наслідки, ніж зараз. Так як до коронавірусу підключаться інші бактерії.

Ексклюзивно в коментарі APnews завкафедрою епідеміології Національного університету імені Богомольця Ірина Колесникова сказала, що нову хвилю слід очікувати, в першу чергу, тоді, коли послаблять карантинні обмеження.

"Люди почнуть контактувати один з одним більше, ніж зараз. Це і може стати причиною нового спалаху", - зазначила експерт.

Як раніше повідомляв APnews, Кабмін розробив план виходу з карантину, який був введений через пандемію коронавірусу. Стартова точка реалізації цього плану може наступити 11 травня за умови сприятливої ​​епідемічної ситуації.

Новини партнерів

До 5 років в’язниці за побиття поліцейського: слідчі відкрили справу проти заступника Кличка
В Україні вже підтвердили понад 9 000 випадків Covid-19