Організатори концерту в Маріїнському парку пояснили, чому монтують сцену на братській могилі

Організатори концерту в Маріїнському парку пояснили, чому монтують сцену на братській могилі
Читать на русском

24 серпня на цій сцені відбудеться концерт італійського композитора Андреа Бочеллі

Організатори свята до Дня Незалежності в Маріїнському парку розповіли, чомумонтують сцену на місці могил учасників Жовтневого та Січневого повстання. За їхніми словами, цей пам'ятник зараз знаходиться в аварійному стані і відновлювати його ніхто не збирається.

Про це APnews пише з посиланням на Обозреватель.

"Він ніколи не був і не є пам'ятником історії, також він не мав і художньої цінності. Рішенням КМДА розташування зруйнованого постаменту має бути впорядковане, а також запланований демонтаж постаменту", - розповіли організатори концерту.

Зазначимо, що пам'ятний знак навпроти Маріїнського палацу в Києві був встановлений ще у 1935 році. На ньому був антиукраїнська напис, який зруйнували учасники Революції Гідності у 2014 році. Організатори концерту до 30-річчя незалежності також кажуть, що в 1917-1921 років на території Маріїнського парку поховали багатьох учасників тих подій.

Там спочивають як прихильники більшовиків так і жертви радянського режиму. Причому вченим-історикам досі незнайомці конкретні місця поховань, адже ніякі розкопки в цих місцях не проводилися.

"Немає ніяких підтверджень, що поховання здійснювалися саме на території, де зараз знаходиться площа Конституції. І саме в тому місці, де був встановлений радянський пам'ятний знак. Однак було запропоновано, що після демонтажу залишків пам'ятника планується встановити меморіальну плиту, щоб висловити повагу до кожного загиблого", - додали організатори свята в Маріїнському парку.

Новини партнерів

Філіп Кіркоров загрожував національній безпеці України всього 14 днів - Мінкульт
Україна отримала від Литви ще 46000 доз вакцини від COVID-19