ОПУ роздав депутатам "темники" з інформацією, як пояснювати кадрові зміни в Кабміні. Документ

Офіс президента України
Читать на русском

Напередодні позачергового засідання Верховної Ради з'явилися "темники" від ОПУ

Офіс президента напередодні позачергового засідання Верховної Ради, яке відбудеться в середу, 4 березня, розіслав депутатам підказки, щоб вони змогли пояснити майбутні кадрові перестановки в Кабінеті міністрів і силових відомствах. Відповідний документ оприлюднило видання НВ.

Так, щоб пояснити зміни в уряді депутатам пропонується використовувати установку про необхідність "потрійного перезавантаження": політичного, структурного та кадрового.

"Ми визнаємо досягнення уряду - зниження інфляції, зниження облікової ставки НБУ, успішні переговори щодо газу, боротьбу з тіньовими ринками (зокрема, грального бізнесу). Але ми не можемо і не будемо закривати очі на перекоси та дисбаланси в політиці Кабміну - провальну політику по промисловому виробництву, спад експорту через стійку ревальвацію гривні, низькі обсяги бюджетних надходжень", - йдеться в документі.

При цьому стверджується, що народ не відчув змін в кращу сторону в результаті роботи Кабміну, а уряд "не має чіткої стратегії, як зупинити падіння промисловості" і не запрацювали механізми підтримки інвесторів.

"У виборців, з якими ми зустрічаємося, є враження, що політика українського уряду ведеться в інтересах зовнішніх кредиторів країни, а не в інтересах народу. На жаль, ми не маємо достатньо аргументів, які могли б спростувати цю думку", - написано в підказках ОПУ.

Крім цього, мова йде про те, що об'єднання міністерств не дало належного результату, тому що цілі галузі залишилися без нагляду. Крім того, нардепам пропонують критикувати уряд через відсутність комунікації з Верховною Радою і фракцією "Слуга народу", а окремих міністрів фактично звинувачувати в нездатності впоратися зі своїми обов'язками.

"Керівники ряду центральних органів виконавчої влади та служб, які є критично важливими для наповнення бюджету, не показують той результат, який міг би задовольнити вимоги народу України. Зокрема, мова йде про митну службу. Купа людей "застрягла" в соціальних ліфтах, і разом з тим, уряд не може знайти керівників і фахівців для роботи в відомствах", - йдеться в документі.

Що стосується керівників силових відомств, то пропонується "топити" проти Офісу генпрокурора і НАБУ під приводом, що вони "не діють відповідно до запиту суспільства на справедливість". При цьому депутатам пропонують сказати, що вони намагалися розв'язувати питання в робочому порядку з урядом і керівництвом правоохоронних органів, але це не принесло результатів.

ОПУ роздав депутатам "темники" з інформацією, як пояснювати кадрові зміни в Кабміні. Документ
ОПУ роздав депутатам "темники" з інформацією, як пояснювати кадрові зміни в Кабміні. Документ
ОПУ роздав депутатам "темники" з інформацією, як пояснювати кадрові зміни в Кабміні. Документ

Як раніше повідомляв APnews, директора НАБУ Артема Ситника і генерального прокурора Руслану Рябошапку запросили на засідання парламентської фракції "Слуга народу".

Новини партнерів

Зареєстрований перший випадок зараження коронавірусом у тварини
В Україні зафіксовано перший випадок захворювання на коронавірус