ООН закликала Кабмін захистити ув’язнених через підтверджені випадки коронавірусу у в’язницях

ООН закликала Кабмін захистити ув’язнених через підтверджені випадки коронавірусу у в’язницях
Читать на русском

Заходи щодо зменшення чисельності осіб, позбавлених волі, є ще одним ефективним способом зменшити можливе поширення вірусу.

У зв’язку з повідомленнями про перші випадки зараження COVID-19 в пенітенціарних установах, голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер закликає Кабінет міністрів України забезпечити, щоб були вжиті заходи для захисту осіб, які тримаються під вартою.

Про повідомляє APnews з посиланням на прес-службу Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

"Я вельми стурбована тим, що у пенітенціарних установах у Чернівцях та Кропивницькому зафіксовані випадки зараження COVID-19. Існує нагальна потреба посилити заходи, які вживаються, в місцях тримання під вартою, оскільки COVID-19 може швидко поширюватися в установах, де люди перебувають у тісному контакті один з одним", - наголосила Богнер.

"Я рада тому, що уряд України вже вжив відповідні заходи, як-от затвердження в середині березня плану реагування на пандемію для запобігання потраплянню та розповсюдженню COVID-19 у місцях тримання під вартою. Однак мене турбує швидкість реалізації цього плану", - йдеться у повідомленні.
Вона також закликала Міністерство юстиції та Міністерство охорони здоров’я посилити реагування на коронавірус в пенітенціарній системі Україні.

"Зокрема, шляхом вдосконалення скринінгу співробітників та затриманих осіб, які прибувають, а також дотримання соціального дистанціювання, надання дезінфікуючих засобів та застосування інших заходів для того, щоб зупинити поширення вірусу. Я також закликаю донорів допомогти забезпечити пенітенціарні установи засобами захисту", - заявила Богнер.

За її словами, заходи щодо зменшення чисельності осіб, позбавлених волі, є ще одним ефективним способом зменшити можливе поширення вірусу.

"Щодо території, яка не контролюється урядом, я закликаю самопроголошені "республіки" застосовувати аналогічні заходи в місцях тримання під вартою, які знаходяться під їхнім контролем, та бути прозорими щодо ситуації з COVID-19 та заходів, які вживаються, для пом'якшення наслідків. Я також сподіваюся, що Російська Федерація виконає свої зобов'язання як окупаційна держава в Криму щодо боротьби з розповсюдженням COVID-19, в тому числі в місцях тримання під вартою", - сказала голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

Як повідомляв APnews, ВООЗ скликає нове засідання надзвичайного комітету через три місяці з початку пандемії коронавірусу.

Новини партнерів

Пропустив п'ять засідань Ради: нардеп від "Слуги народу" виїхав "карантинити" на Кіпр перед закриттям кордонів
В одному з сіл Львівської області зафіксували спалах коронавірусу