ООН пророкує бідність шести мільйонам українців. Економіст пояснив, чи справдиться прогноз

ООН пророкує бідність шести мільйонам українців. Економіст пояснив, чи справдиться прогноз
Ексклюзив
Читать на русском

Економіст Олег Пендзин в ексклюзивному коментарі підтвердив, що такий сценарій на тлі пандемії коронавірусу дійсно можливий в Україні.

Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ, посилаючись на макропрогноз Кабінету міністрів, оприлюднив підрахунки щодо підвищення рівню бідності в Україні. За даними ЮНІСЕФ, 6,3 мільйони людей опиняться за межею бідності.

Редакція APnews поспілкувалася з експертом з економічних питань, щоб дізнатися, наскільки об’єктивна така оцінка з боку ЮНІСЕФ та українського уряду.

Економіст Олег Пендзин в ексклюзивному коментарі підтвердив, що такий сценарій на тлі пандемії коронавірусу дійсно можливий в Україні.

"В дійсності, Україна – бідна країна. Ми є найбідніші в Європі. Коли ми говоримо про "межу бідності", то мається на увазі падіння доходів нижче прожиткового мінімуму, тобто не того, що "намальовано" в бюджеті, 2 100-2 200грн., а реального прожиткового, який сьогодні десь на рівні 4 500 грн.

Якщо подумати, скільки на сьогоднішній день реально отримує людина, яка на тлі карантину опинилася без роботи, і як їй може допомогти допомога по безробіттю, яка становить не вище за мінімальну заробітну плату, а то й нижче, то, напевно, ті цифри, про які говорять у ЮНІСЕФ, - правдиві", - наголосив Пендзин.

Економіст пояснив, що розрахунки уряду та ЮНІСЕФ ґрунтуються на прогнозах щодо падіння ВВП, адже це той показник, який свідчить про зниження рівню доходів населення.

"Такі розрахунки ґрунтуються на очікуванні падіння внутрішнього валового продукту України. За оцінками уряду, які він виклав у макропрогнозі, це становить 4,5%. При цьому, Національний банк України сказав, що буде мінус 5% падіння ВВП, а Міжнародний валютний фонд оцінює в 7,2%.

Треба чітко розуміти, що падіння ВВП – це падіння реальних доходів населення і, як наслідок, зроблений такий розрахунок, виходячи з тих легальних цифр, якими сьогодні оперує Держкомстат", - резюмував експерт.

Олег Пендзин також перелічив наслідки соціально-економічної кризи в Україні на тлі пандемії коронавірусу:

"Падіння доходів, зубожіння великої частини населення, безробіття, яке становить 9,5% від працездатного населення".

Як повідомляв APnews, в ООН пророкують бідність для понад шести мільйонів українців.

Новини партнерів

Без масок і дистанції: в нічному клубі Одеси, порушуючи карантин, провели масштабну вечірку
Зеленський запропонував дозволити владі на місцях запустити громадський транспорт