Онлайн-подача та нові умови: у МОН розповіли, що зміниться у вступній кампанії 2021

Онлайн-подача та нові умови: у МОН розповіли, що зміниться у вступній кампанії 2021
Читать на русском

МОН встановило обмеження кількості заяв, які вступник зможе подати на небюджетні конкурсні пропозиції (контракт) – загалом не більш ніж 30 заяв.

Основний етап вступної кампанії у 2021 році відбудеться в липні. А оскільки ще не відомо, як буде розвиватися ситуація з поширенням коронавірусу, майже всі вступники (у тому числі й на основі ОКР молодшого спеціаліста) зможуть подавати заяви на вступ в електронному вигляді.

Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу Міністерства освіти.

"Ми плануємо провести наступну вступну кампанію в липні 2021 року, щоб і вступники, і члени приймальних комісій мали час на відпочинок перед початком нового навчального року”, - повідомив голова МОН Шкарлет.

Пояснив, що для реєстрації електронного кабінету необхідно мати хоча б один сертифікат ЗНО та документ про повну загальну середню освіту, виготовлений в Україні з використанням фотополімерних технологій.

МОН хоче зробити можливим подання документів на зарахування дистанційно: безпосередньо через електронний кабінет вступника з використанням електронного підпису.

Особливості вступу на лікарські спеціальності

У наступному році, як і раніше, вступникам на лікарські спеціальності («Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія») для того, щоб взяти участь у конкурсному відборі, потрібно буде мати щонайменше 150 балів із другого та третього конкурсних предметів. Однак ця вимога не буде поширюватися на тих, чий конкурсний бал буде вище 175. Обов’язковими предметами ЗНО для вступу на ці спеціальності буде українська мова та математика, а третім предметом вступник зможе обирати біологію, хімію або фізику.

Спеціальності гуманітарного та соціального напрямку

Для вступників на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування обов’язковим залишиться ЗНО з української мови та літератури, вступники ж на інші спеціальності зможуть скористатися правом проходити тестування лише з української мови. Причому тест з української мови міститиме й компетентнісні завдання, які передбачають знання літератури.

Також наступного року для більшості спеціальностей розширять перелік предметів ЗНО, які можуть використовуватись як третій конкурсний предмет.

Які ще зміни передбачаються?

Крім всього вищеперерахованого, МОН встановило обмеження кількості заяв, які вступник зможе подати на небюджетні конкурсні пропозиції (контракт) – загалом не більш ніж 30 заяв. Крім того, для уникнення непорозумінь із наданням рекомендацій на контракт, заяви тих вступників, які зараховані на бюджет, будуть автоматично виключені на всі інші конкурсні пропозиції за винятком випадків, коли вступник сам виявить бажання їх залишити (якщо планує навчатися більш ніж за однією освітньою програмою, більш ніж в одному закладі освіті тощо).

Зміни чекають і на магістрів. Єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ) до магістратури буде обов’язковим для всіх спеціальностей. “Для надання більшої ваги фаховому вступному випробуванню” запроваджено вагові коефіцієнти – тепер заклад зможе збільшити вагу бала за фахове випробування, залишивши на іспит з іноземної мови щонайменше 25%.

Крім того, у новому році вступники до магістратури зможуть використовувати результати ЄВІ 2020-го та 2021 року, результати єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) – тільки 2021 року.

Раніше APnews писав, що МОН затвердило графік ЗНО. Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання почнеться 21 травня.

Онлайн-подача та нові умови: у МОН розповіли, що зміниться у вступній кампанії 2021

Новини партнерів

"Привіт, немита Росія": народний депутат Олексій Гончаренко не проти закуповувати російську вакцину
У Києві розпочинається опалювальний сезон: що буде з цінами та яка ситуація в інших містах