Окупаційна "влада" на Донбасі масово закриває школи, виші та училища - Денісова

Окупаційна "влада" на Донбасі масово закриває школи, виші та училища - Денісова
Читать на русском

Омбудсмен б'є на сполох через порушення прав дітей на освіту.

Так звана "влада" в окремих районах Донбасу закриває школи і профтехучилища, технікуми та університети. Цього року на сході планують суттєво скоротити кількість навчальних закладів.

Про це заявила омбудсмен Людмила Денісова в Telegram, передає APnews.

Вона повідомила, що цього року на окупованому Донбасі будуть закриті і оптимізовані Свердловський професійний будівельний ліцей, Свердловський коледж кулінарної майстерності, Стахановський педагогічний коледж, Луганський професійно-технічний коледж, Коледж технологій і дизайну Луганського державного педагогічного університету, Ясинуватський коледж Донецької Академії управління.

Крім того, у містах Луганськ, Антрацит, Слов'яносербськ, Красний Луч і Свердловськ будуть закриті п'ять шкіл, ще три - реорганізовані.

"Це призведе до порушення права на освіту дітей, які проживають на тимчасово окупованих територіях і не мають можливості виїхати на підконтрольну уряду України територію", - наголосила Денісова.

Щоб продовжувати навчання, діти будуть змушені добиратися до навчальних закладів в інших населених пунктах, за десятки кілометрів.
Омбудсмен закликала місії ООН та ОБСЄ відреагувати на ці факти.

Як повідомляв APnews, абітурієнтів не впускають до України з ОРДЛО.

Новини партнерів

3 причини купити додому мобільний кондиціонер
"Це все провокація": поліція виправдала водія, який нібито пив пиво за кермом маршрутки