Оксана Марченко у фільмі "Паломниця" показала унікальні кадри вінчання з Віктором Медведчуком

Оксана Марченко у фільмі "Паломниця" показала унікальні кадри вінчання з Віктором Медведчуком
Читать на русском

Оксана Марченко також нагадала про давні традиції в Таїнстві вінчання.

У третьому фільмі Оксани Марченко "Паломниця" розкривається тема любові і Таїнства вінчання. У цій серії телеведуча поділилася унікальними кадрами свого вінчання з Віктором Медведчуком в Криму 17 років тому.

Про це повідомляє "Перший незалежний".

Вінчання вже відомої на той час телеведучої і політика відбулося 17 років тому у Фороській церкві в Криму. Вінчав Оксану Марченко і Віктора Медведчука тодішній предстоятель УПЦ - Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир (Сабодан).

"Ми часто жартуємо: "Я молилася - і Бог послав мені тебе, ти не молився - і тобі дісталася я". Згадуючи сьогодні наше вінчання, як ніби подорожую у часі. Ось Блаженніший Володимир, духівник нашої сім'ї. Ясновельможна людина, Царство йому небесне. Блаженніший сам запропонував нам обвінчатися в Фороській церкві. Це було дуже зворушливо", - розповідає Оксана Марченко.

Як згадує телеведуча, Таїнство вінчання почалося з заручення.

"Ми встали лицем до вівтаря, і священик дав нам запалені свічки, які символізують чистоту помислу. Звучить молитва, якою Блаженнійший просить Бога про дарування нам дітей, любові та інших життєвих благ. Мені завжди було цікаво, чому кільця надягає священик і тричі обмінює їх між тими, кого вінчає", - цікавиться у фільмі Оксана Марченко.

Намісник Троїцького Іонинського чоловічого монастиря, архієпископ Обухівський Іона, який взяв участь в зйомках, пояснює:

"Перстень - це найдавніший символ влади. Тобто завжди кільце означає владу над кимось. Тому подружжю - і чоловікові, і дружині - дається перстень. Вони взаємно один над одним панують. Відповідно, один панує, інший підкоряється, і навпаки", - каже владика.

Також Оксана Марченко нагадала, що в Таїнстві вінчання є давні традиції. Наприклад, питання, наскільки взаємне рішення вступити в шлюб є ​​серйозним, обдуманим і щирим і чи не пов'язані молодята будь-якими обіцянками перед іншими людьми.

Або ж використання вінців.

"Вінець - це символ перемоги, в даному випадку - символ перемоги над плоттю. Тому що ми знаємо, що історично завжди люди вступали в шлюб в цнотливому стані. Тобто вони намагалися берегти цноту. Коли на главу тих, хто вінчається, покладається вінець - це вінець перемоги. Перемоги над своєю плоттю, своїми пристрастями. І ось вони зараз, як мученики, увінчуються вінцями, тому що вони зазнали, вони перемогли плоть і отримують гідну нагороду", - пояснює архієпископ Іона.

Також телеведуча поділилася спогадами про те, як їм з чоловіком під час вінчання дали випити вино з однієї чаші.

"Ось нам дали випити одну чашу. Це означає, що відтепер і радості, і прикрості ми будемо ділити навпіл. Але найбільш дивовижним для мене було створення єдиного цілого з двох людей в цьому Таїнстві. Це відбувається, коли священик тричі проводить пару навколо аналоя" , - говорить Оксана Марченко.

Владика Іона пояснює, що коло - це символ вічності, і ходіння тричі навколо аналоя символізує те, що подружжя вже у вічності завжди будуть подружжям.

Нагадаємо, що "Паломниця" - це цикл фільмів про Бога. Проект - не художній вимисел, а реальне паломництво Оксани Марченко в православні монастирі України.

Третя серія знята в Іонинському і Ольшанському монастирях. Подивитися її разом з першою і другою серіями про Києво-Печерській лаврі можна на YouTube-каналі Оксани Марченко.

Рубрика данного матеріалу не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

Кабмін скасує переведення годинників замість Ради, - нардеп
Після Гондурасу та Зімбабве. Україна "пасе задніх" у світовому рейтингу темпів вакцинації від COVID