Окружний адмінсуд відкрив провадження щодо бездіяльністі в.о. директора ДБР Венедіктової за позовом ГО "Рада громадського контролю"

Окружний адмінсуд відкрив провадження щодо бездіяльністі в.о. директора ДБР Венедіктової за позовом  ГО "Рада громадського контролю"
Читать на русском

Через бездіяльність Венедіктової слідчі ДБР, які не були призначені на посади у нову організаційну структуру ДБР, не мають права здійснювати будь-які слідчі дії

За позовом голови громадської організації “Рада громадського контролю” Дениса Колесникова до тимчасового виконувача обов'язків директора Державного бюро розслідувань Ірини Венедіктової із вимогою затвердити штатний розпис ДБР відповідно до затвердженої президентом України Володимиром Зеленським організаційної структури ДБР та призначити всіх працівників на відповідні посади Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження.

Про це повідомляється на сторінці ГО "Рада громадського контролю" у Facebook.

Зеленський указом №41/2020 затвердив нову організаційну структуру ДБР ще 5 лютого. Не дивлячись на це, Венедіктова не здійснила призначення всіх працівників центрального апарату ДБР та керівників Територіальних управлінь ДБР на посади відповідно до нової структури та штатного розпису.

У вівторок, 3 березня, коли позов до суду вже було подано, за підписом Венедіктової практично всім працівникам Центрального апарату Бюро вручили повідомлення про скорочення їх посад та звільнення з роботи в Бюро з 1 квітня.

“Внаслідок повної бездіяльності очільниці ДБР, жоден із держслужбовців Бюро, починаючи з 7 лютого 2020 року, не призначений на відповідну посаду державної служби в організаційній структурі ДБР, встановлену вищевказаним Указом Президента України №41/2020, та як наслідок, працівники через вимоги ЗУ “Про державну службу”, КПК України, ЗУ “Про Державне бюро розслідувань”, позбавлені можливості здійснювати свої повноваження, скільки перебувають поза межами правового поля”, - йдеться у повідомленні.

Через бездіяльність Венедіктової слідчі ДБР, які не були призначені на посади у нову організаційну структуру ДБР, не мають права здійснювати будь-які слідчі дії та ухвалювати будь-які процесуальні рішення у кримінальних провадженнях відомства ще з 7 лютого.

“Фактично, внаслідок бездіяльності Ірини Венедіктової діяльність ДБР де-юре заблокована. А найгірше в цій ситуації те, що всі зібрані слідчими Бюро у кримінальних провадженнях докази в майбутньому будуть визнані недопустимими, а ухвалені процесуальні рішення – незаконними. Третіми особами у позові зазначені 278 працівників ДБР Центрального апарату Бюро та керівники всіх територіальних управлінь”, - додав голова громадської організації Денис Колесников.

Окружний адмінсуд відкрив провадження щодо бездіяльністі в.о. директора ДБР Венедіктової за позовом  ГО "Рада громадського контролю"

Новини партнерів

Комітет Ради прийняв рішення щодо відставки Генпрокурора Рябошапки
У МВС закликали не вірити аферистам в інтернеті, які продають вакцину від Covid-19