ОГП дозволив прокурорам, які проходять атестацію, перездавати тести - заява

ОГП дозволив прокурорам, які проходять атестацію, перездавати тести - заява
Читать на русском

Політика попереднього керівництва ОГП призвела до дуже сумних наслідків і їх треба виправляти, вважає експерт Олег Шрам.

Офіс генерального прокурора дозволив прокурорам місцевих прокуратур, які проходять атестацію, перездавати тести. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву екс-радника глави ДБР Олега Шрама.

"Таке право повинні були мати всі прокурори: і ГПУ, і обласних прокуратур. Його відсутність і автоматичне звільнення у разі неуспішного тестування послужило у т.ч. підставою для винесення судами рішень про визнання звільнень незаконними, поновлення на посадах в органах прокуратури та виплати заробітної плати за час вимушеного прогулу», - заявив експерт.

За словами Олега Шрама, попереднє керівництво ГПУ та офісу Генпрокурора «у силу своєї некомпетентності або не усвідомлювало наслідків своїх рішень, або свідомо їх допускало».

Така політика призвела до наступних наслідків:

  • з ГПУ незаконно було звільнено близько 700 прокурорів;
  • наразі в судах перебуває понад 1000 позовів від незаконно звільнених під час атестації прокурорів, які будуть розглянуті очевидно не на користь держави;
  • набрали чинності 17 рішень судів про незаконні звільнення держава вже зобов'язана виплатити понад 30 млн. грн.;
  • загальна сума компенсацій коштом бюджету за рішеннями судів про незаконні звільнення під час атестації може скласти кілька мільярдів.

"На додаток, під час цієї т.зв. атестації було звільнено велику кількість дійсно професійних співробітників, а їх відсутність неможливо заповнити навіть у середньостроковій перспективі, що істотно впливає на здатність органів прокуратури виконувати покладені на них функції та завдання», - додав Олег Шрам.

Раніше APnews повідомляв, новий в. о. директора ДБР незаконно масово звільняє співробітників Бюро.

Новини партнерів

На похоронах Марадони поліція обстріляла людей і застосувала газ і водомети
Чи введе Україна повний локдаун, стане відомо лише через тиждень - ОПУ