Офіс президента заборонив виступ Green Grey на День Незалежності через російську мову

Офіс президента заборонив виступ Green Grey на День Незалежності через російську мову
Читать на русском

Спочатку гурт запросили виступити на концерті в честь 30-річчя незалежності України.

Лідер групи Green Grey Андрій Яценко заявив, що Офіс президента України скасував виступ групи на концерті в честь Дня Незалежності через російську мову. Таким чином, упевнений музикант, його групу "хочуть стерти з історії України".

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву Яценка в Facebook.

За словами музиканта, також відомого під псевдонімом Diezel, представники ОПУ зв'язалися з ним і групою в кінці травня. Тоді їм запропонували взяти участь в концерті на "Олімпійському", який присвячений 30-річчю від Дня Незалежності.

Темою концерту повинні були стати 30 легендарних груп зі своїми легендарними піснями. Green Grey повинні були виконати пісню "Під дощем". З цього моменту музиканти приступили до обговорення сценарію і технічних деталей.

"І раптом нам повідомляють, що концерт буде тільки з україномовними артистами, і ми вже не вписуємося в концепцію свята! Як на це реагувати? За 30 років незалежності ми стали однією з найтитулованіших груп в Україні! У нас більше сотні різних нагород, серед них - дві нагороди МТV music awards! Всі наші досягнення були під прапором України і ми завжди пишалися цим!" - заявив Яценко.

При цьому музиканти як і раніше позиціюють себе як на 100% український продукт і не розуміють, чому "в зв'язку з "полiтичною доцiльністю" нас намагаються стерти з історії України".

"Записували пісні, знімали кліпи, давали концерти, платили податки, ростили дітей в Україні! І як би кому не хотілося - у нас Українські паспорти і ми громадяни України. Так, ми співаємо російською, але чи варто віддавати (приписувати) всю російськомовну культурну спадщину Росії?!", - обурився Яценко.

Раніше APnews повідомляв, що на фестивалі Atlas Weekend співак Melovin зробив камінг-аут. Він вийшов на сцену з ЛГБТ-прапором і поцілував дівчину і хлопця. Пізніше музиканта підтримала солістка групи KAZKA. Вона оголосила себе квіром.

Новини партнерів

На Львівщині дітей покусали змії, їх відвезли до лікарні
У Мінінфраструктури назвали вартість проїзду платними дорогами