Офіс президента влаштував конкурс на найбезглуздіше питання, - економіст

Офіс президента влаштував конкурс на найбезглуздіше питання, - економіст
Ексклюзив
Читать на русском

Володимир Зеленський озвучив друге питання, яке поставить українцям 25 жовтня - експерти щодо нього мають суперечливі думки.

Друге питання, озвучене Володимиром Зеленським, викликало шквал суперечностей та ще більше питань у економістів. Президент хоче почути відповідь з приводу того, чи підтримують українці створення вільної економічної зони на Донбасі.

Редакція APnews поспілкувалася з економістом, щоб зрозуміти, чи потрібна підконтрольній території України вільна економічна зона і чи зможе вона спрацювати в умовах гібридної війни.

Так, Сергій Фурса на запитання, яку користь може принести вільна економічна зона на Донбасі підконтрольній Україні, дав вичерпну відповідь:

"Нічого.

Здається, в Офісі президента затіяли конкурс на найбезглуздіше питання. В Конституції України чітко прописано, що на референдумі (а Зеленський імітує саме референдум) не можуть ставитися питання оподаткування.

Коли ми говоримо про вільну економічну зону, то завжди постає питання оподаткування. Це мають вирішувати професіонали, а не люди, які взагалі не знають, що таке "вільна економічна зона".

Варто нагадати, що в історії України вже був невтішний досвід зі створенням вільної економічної зони на Донбасі, проте єдине, о чого вона призвела – це втрати.

"В нашій українській історії був приклад вільної економічної зони на Донбасі. Вона діяла до 2004 року. Це була величезна чорна діра, яка не принесла жодних інвестицій, особливо іноземних. Через цю вільну економічну зону поставлялися гомілки, і це не давало розвиватися українському виробнику.

У нас без мита це все імпортували, люди заробляли гроші, а загалом, для економіки це були шалені втрати.

Тож, такий досвід вже був і повторювати його, на мою думку, не варто", - наголосив Сергій Фурса.

Чи може це спрацювати в умовах гібридної війни?

На думку економіста, такі дії з боку влади, якщо вони будуть реалізовані, навряд чи зможуть спрацювати на користь державі.

"Це лише передвиборча агітація. Президент намагається показати, що він хоче вирішити проблеми Донбасу і при цьому нікого не дратувати, тобто тих, хто вірить, що мир на Донбасі може настати за Путіна.

Його риторика "це крок на шляху до миру". Для тих же, хто не вірить, що мир можливий, поки в Росії є Путін, Зеленський говорить "це не капітуляція, а лише вільна економічна зона".

Зеленський порушує виборчий кодекс і законодавство, запитуючи громадян про таке", - констатував експерт.

Як повідомляв APnews, Зеленський озвучив друге питання, яке поставить громадянам України на виборах.

Новини партнерів

Співачка Оля Полякова влаштувала скандал з головою МОЗ через концерт в Харкові
Американський тенісист втік з Росії після позитивного тесту на COVID-19