Офіс президента чотири місяці затягує обрання нового директора ДБР - адвокат

Офіс президента чотири місяці затягує обрання нового директора ДБР - адвокат
Читать на русском

Олег Шрам зазначив, що для роботи Конкурсної комісії досить шести членів, які є з 15 вересня 2020 року

Директора Державного бюро розслідувань в Україні можна було обрати ще в вересні 2020 року, але через дії МЗС України й бездіяльності Офісу президента процес виявився в ступорі. Про це повідомив колишній радник голови ДБР й адвокат Олег Шрам, передає APnews.

За його словами, до складу Конкурсної комісії повинні увійти по три представники від президента, Верховної Ради й Кабінету міністрів.

"Президент і ВРУ своїх представників визначили ще 15.09.20 і 15.07.20 відповідно. КМУ повинен же делегувати до складу цієї комісії представників міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції. Обов'язок сформувати перелік таких організацій і отримати їх пропозицію Законом покладено на МЗС. Проте, вчора МЗС повідомив, що більшість міжнародних організацій повідомили про неможливість номінування своїх представників", - зазначив адвокат.

При цьому він вказав, що це не безвихідь, тому що відповідно до закону "Про ДБР", для роботи Конкурсної комісії досить шести членів.

"Обов'язок забезпечити роботу Конкурсної комісії та її членів Законом прямо покладено на Офіс Президента. Так чого чекаємо? Для проведення конкурсу є все необхідне, починаючи ще з 15 вересня минулого року", - обурився Шрам.

Як раніше повідомляв APnews, Державне бюро розслідувань навідріз відмовляється називати кандидатів на посаду першого заступника директора Бюро

Новини партнерів

Pfizer поділиться вакциною з бідними країнами: в їх числі може бути і Україна
«Брат за брата, плече до плеча!»: Зеленський зворушливо привітав українців з Днем Соборності