Офіс Генпрокурора України поки не запитував екстрадицію Саакашвілі

Офіс Генпрокурора України поки не запитував екстрадицію Саакашвілі
Читать на русском

У відомстві повідомили, що запит на екстрадицію Саакашвілі навіть не готували.

14 жовтня рівно два тижні як колишнього главу Грузії Міхеїла Саакашвілі, який є громадянином України, затримали у Тбілісі. Однак Офіс Генерального прокурора України все ще не відправляв запит про екстрадицію політика.

Про це повідомили в Офісі Генпрокурора у відповідь на запит "Українських новин". Пише APnews.

Відзначається, що в відомстві навіть не готували запит на екстрадицію Саакашвілі.

"Частиною 2 ст. 574 КПК України визначено, що Офіс Генерального прокурора є центральним органом України про видачу (екстрадицію) підозрюваних, обвинувачених у кримінальних справах у ході досудового розслідування. Згідно ч. 1 ст. 575 КПК України клопотання про видачу особи України готує слідчий, прокурор, який здійснює нагляд за додержанням законів при проведенні досудового розслідування або суд, який розглядає справу або щодо яких винесено вирок, з дотриманням вимог, передбачених цим Кодексом та відповідним міжнародним договором України. На цей момент клопотання українських органів досудового розслідування до Департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу генерального прокурора про видачу (екстрадицію) Україна М. Саакашвілі не надходило", - сказано в повідомленні.

Раніше APnews повідомляв, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, як саме його відомство буде намагатися звільнити Саакашвілі, який зараз знаходиться у грузинській в'язниці.

Новини партнерів

Зеленський доручив скликати РНБО на засідання 15 жовтня
ОГП не може залучати до складу кадрових комісій "іноземних агентів" – ОАСК