Обвалу чекати не варто: що буде з цінами на авто в Україні після карантину

Обвалу чекати не варто: що буде з цінами на авто в Україні після карантину
Ексклюзив
Читать на русском

Експерти розповіли, чого можна чекати як від ринку нових авто, так і від ринку б/у

Карантин нещадно "зносить" на своєму шляху чимало сфер бізнесу - як малого, так і середнього і навіть великого. Разом з цінами на бензин, падає і попит на автомобілі. За даними Укравтопрому, наприклад, в квітні українці придбали і поставили на облік в 2 рази менше автомобілів, ніж роком раніше в цей період.

В ексклюзивному коментарі APnews автоексперти розповіли, яка ситуація на ринку зараз, що буде далі і чи чекати обвалу цін.

Що буде з цінами на нові автомобілі

Автоексперт Ігор Ракитов розповів, що нові автомобілі не подешевшають точно. "Єдине, чого можна чекати, - конкуренції у вигляді акцій або додаткових аксесуарів", - зазначив експерт.

Голова Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко пояснив, чому ціни не знизяться. За його словами, автомобільний бізнес не можна порівнювати з будь-яким іншим українським бізнесом з тієї простої причини, що ведуть його не українці.

"На сьогоднішній день немає українських підприємців, які продають автомобілі. Є тільки представництва відомих автозаводів - Toyota Україна, Nissan Україна, Renault Україна і так далі. Представництва не купують автомобілі на заводі, вони їх отримують безкоштовно, і продають ", - сказав Назаренко.

Він пояснив, що на заводі є таке поняття як собівартість авто. Якщо авто обійшлося заводу 10 000 доларів, то продатися має вже за 10 500, щоб завод отримав свій відсоток. Дорожче або дешевше продаватися автомобіль не буде, тому що завод - не спекулянт. І підкреслив, що єдине, від чого залежить ціна на авто в Україні - це курс долара.

"Що б не відбувалося - землетрус, ядерна війна - автомобілі все одно будуть мати встановлену заводом ціну. Якщо в Україні їх не купуватимуть, їх просто відвезуть. І продаватимуть в Європі", - зазначив експерт.

Назаренко розповів, що в Європі зараз збільшилися продажі автомобілів. Раніше там було популярно течія car-free - люди відмовлялися від автомобілів заради збереження навколишнього середовища і їздили на громадському транспорті. Зараз же, в зв'язку з карантином, люди стали частіше купувати особистий транспорт для своєї безпеки.

У Укравтопромі також відзначають, що ситуація на ринку зараз не є антирекордом, а 4-5 років тому були місяці і з більш сумними результатами.

Що буде з цінами на б/у автомобілі

Ігор Ракитов розповів, що на ринку б/у автомобілів зараз дійсно знизилися продажі і ціна поповзла трохи вниз. Але зазначив, що це не так істотно. За словами експерта, зазвичай, в період кризи ринок автомобілів заморожується, і через якийсь час ціни повертаються і автомобілі знову продаються.

"Тут все просто: у вас є машина, і ви хочете її продати. Бачачи обвал цін, ви будете це робити? Думаю ні. Всі чекають, коли ціни повернутися додому і тільки тоді почнуться продажі", - пояснив Ракитов.

Раніше APnews писав, скільки коштує бензин на українських АЗС.

Новини партнерів

Влада Києва відшкодує витрати родичам жертв COVID-19, яких кремували
Шмигаль пояснив, де і чому введуть адаптивний карантин