Обов'язкова самоізоляція: що заборонено робити на карантині людям старшим за 60 років

Обов'язкова самоізоляція: що заборонено робити на карантині людям старшим за 60 років
Читать на русском

Кабмін зобов'язав всіх людей, вік яких перевищує 60 років, обов'язково піти в режим самоізоляції. А також для таких людей ввели певні правила поведінки на період карантину

Кабмін вніс постанову № 255 від 2 квітня 2020 року, згідно якої особи, які досягли 60-річного віку, потребують обов'язкової самоізоляції на період карантину в Україні. Це не стосується осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення коронавірусу та забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури. Про це APNews дізнався на офіційному сайті уряду.

У постанові йдеться, що люди віку 60+ зобов’язані:

  • постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції;
  • утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають;
  • зазначити місце своєї самоізоляції та інформацію про засоби зв'язку (номер телефону), а також інформацію про те, з ким проживають, чи є можливість турботи з боку інших. За згодою також вносяться короткі відомості про хронічні захворювання і стан здоров'я на час самоізоляції.

Зазначається, что інформацію люди можуть внести до мобільного додатка "Дія" - Єдиного державного веб-порталу електронних послуг самостійно, якщо є технічна можливість.

Для тих, хто заявив про неможливість піклування про них іншими особами (крім хворих на Covid-2019), є певні дозволи:

  • можна відвідувати місця торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, медичними виробами. Але уточнюється, щоб ці місця були розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометрів від місця самоізоляції. Ну і, звичайно, за умови використання засобів індивідуального захисту;
  • можна вигулювати домашніх тварин двічі на день

Повідомляється, що за надання неправдивих відомостей про місце своєї самоізоляції, інформації про засоби зв’язку, недотримання режиму самоізоляції особу буде притягнуто до адміністративної відповідальності, а у випадку порушення режиму самоізоляції - до кримінальної відповідальності. За порушення вимог цієї постанови передбачена адміністративна відповідальність – ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - у вигляді штрафу від 17 тисяч до 34 тисяч гривень.

Раніше APNews повідомляв про всі нові обмеження режиму посиленого карантину.

Нагадуємо, що станом на 3 квітня в Україні кількість хворих досягла 942.

Новини партнерів

Російська пропаганда чи особистий інтерес: чому Ткаченко хоче посилити контроль в інтернеті в період карантину
В ООН спрогнозували продовольчу кризу в світі через коронавірус