Обмеження зарплат чиновників під час карантину є незаконним, - Конституційний суд

Обмеження зарплат чиновників під час карантину є незаконним, - Конституційний суд
Читать на русском

Відповідне рішення КС оприлюднив 28 серпня.

Конституційний суд визнав, що обмеження заробітних плат державних службовців і суддів в період карантину є незаконним.

Про це повідомляє APnews з посиланням на відповідне рішення КС від 28 серпня.

Зазначається, що Верховний Суд звернувся до КС з клопотанням визнати такими, що не відповідають Конституції, положення окремих обмежень у зв’язку з пандемією.

Рішенням КСУ визнано такими, що не відповідають Конституції, положення:

– частин першої статті 29 закону № 294:

Установити, що у квітні 2020 року та на період до завершення місяця, в якому відміняється карантин, установлений Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу, заробітна плата, грошове забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ (включаючи органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування) нараховуються у розмірі, що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року. При цьому у зазначеному максимальному розмірі не враховуються суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та оплата щорічної відпустки.

- третьої статті 29 закону № 294:

Обмеження, встановлене у частині першій цієї статті, застосовується також при нарахуванні заробітної плати, суддівської винагороди, грошового забезпечення відповідно народним депутатам, суддям, суддям КСУ, членам ВРП, членам Вищої кваліфікаційної комісії суддів, прокурорам, працівникам, службовим і посадовим особам НБУ, а також іншим службовим і посадовим особам, працівникам, оплата праці яких регулюється спеціальними законами.
Водночас, представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський заявив, що, на його думку, КС ухвалив обґрунтоване рішення, оскільки Рада не могла законом про держбюджет змінювати розмір зарплати, перш за все - суддів.

Варто зазначити, що цим рішення не скасовується норма, яка обмежує зарплату членів наглядової рад держпідприємств. Скасувати обмеження щодо них вимагав МВФ, проте обмеження щодо наглядових рад записане у перехідних положеннях, а не в тих статтях, які скасував КСУ.

Новини партнерів

Хроніки "Делфі": компанія-підрядник відзвітувала про роботи з підйому танкера
Заборгованість із зарплати в Україні перевищила 3 мільярди гривень, - Держстат