НСЗУ ввели безкоштовну перевірку на онкозахворювання: хто і як може її пройти

НСЗУ ввели безкоштовну перевірку на онкозахворювання: хто і як може її пройти
Читать на русском

Загалом до програми включено шість інструментальних досліджень, спрямованих на ранню діагностику онкозахворювань

Тимчасова виконуюча обов’язків голови Національної служби здоров’я України Оксана Мовчан розповіла про внесення ранньої діагностики онкозахворювань як пріорітетного напрямку в програму медичних гарантій. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву Мовчан під час брифінгу.

Загалом до програми включено шість інструментальних досліджень, спрямованих на ранню діагностику онкозахворювань, які найбільш поширені серед населення.

"Щороку близько 140 тисяч українців дізнаються, що мають онкозахворювання. І досить часто ці захворювання виявляються на пізніх стадіях, що зменшує шанси на лікування. Тому цього року в програмі медичних гарантій ми визначили ранню діагностику онкозахворювань як пріоритетний напрямок. До програми медичних гарантій включено шість інструментальних досліджень, спрямованих на ранню діагностику найпоширеніших серед населення онкозахворювань", - розповіла вона.

НСЗУ встановив обмеження по проведенню досліджень з урахуванням віку пацієнтів.

"Відповідно до рекомендацій ВООЗ та урахуванням рівня захворюваності на онкопатології населення різного віку встановлюється обмеження по віку пацієнтів, яким призначаються такі дослідження. Наприклад, мамографію призначають пацієнткам віком від 40 років, цистоскопію пацієнтам від 50 років", - додала Мовчан.

Вона повідомила, що у 2020 році на проведення досліджень передбачено 1 мільярд доларів, з якого 20 мільйонів вже виплатили медичним закладам.

"На проведення ендоскопічних досліджень у цьому році передбачено фінансування у розмірі 1 мільярду гривень. Ці дослідження для пацієнта є безоплатними, єдина умова - мати направлення лікаря. НСЗУ законтрактувало 683 медзаклади на надання послуг з проведення інструментальних досліджень для ранньої діагностики онкозахворювань. Такі дослідження українці можуть пройти в кожному третьому медзакладі країни, які уклали договір з НСЗУ на надання спеціалізованої допомоги. НСЗУ вже виплатила 20 мільйонів гривень цим медзакладам за проведення обстежень пацієнтів у квітні-травні", - підкреслила тимчасова виконуюча обов’язків голови НСЗУ.

Загалом лікарі виписали вже 38 тисяч направлень пацієнтам на проходження ендоскопічних досліджень, дослідження для ранньої діагностики онкозахворювань пройшли 14 тисяч пацієнтів.

До пакету послуг з проведення досліджень, які пацієнт отримує безоплатно, включено:

  • проведення досліджень з забезпеченням анестезії;
  • гістологічне дослідження, взяте у пацієнта під час дослідження матеріалу;
  • аналіз та опис результатів дослідження.

Щоб пройти безоплатне дослідження для ранньої діагностики онкозахворювань, пацієнту потрібно звернутись до свого сімейного лікаря, який випише направлення та обрати заклад для проходження дослідження.

З переліком закладів, де можна пройти дослідження, можна ознайомитись на сайті НСЗУ.

Як повідомляв APnews раніше, причиною для повернення посиленого карантину в масштабах країни стане позначка в 60 активних хворих на 100 тисяч населення.

Новини партнерів

У метро Києва встановили медузу з пластикових пакетів, але її зруйнували в перший же день
Нацполіція пояснила, як вирішать проблему "помилкових штрафів" від системи автофіксації порушень ПДР