Новим президентом Естонії став директор Національного музею

Новим президентом Естонії став директор Національного музею
Читать на русском

Обійме посаду новообраний президент, ймовірно, 11 жовтня 2021 року.

В Естонії новим президентом був обраний Алар Каріс директор Національного музею. Рішення було прийнято на закритому голосуванні парламенту в ході другого туру.

Про це APnews повідомляє з посиланням на офіційні джерела уряду Естонії.

За його кандидатуру проголосували 72 депутати з 80, які взяли участь. При цьому необхідний мінімум 68.

Відзначається, що вперше за 30 років президент Естонії був обраний на безальтернативній основі. Кандидатуру Каріса висунули обидві правлячі партії: Центра та Реформ, у яких на двох 59 депутатів в парламенті. У вівторок більшість від опозиційної Соціал-демократичної партії (11 голосів) перед другим туром голосування заявили, що підтримають кандидата.

Новий президент, за інформацією місцевих ЗМІ, швидше за все обійме посаду 11 жовтня 2021 року. Додамо, зараз президентом Естонії є Керсті Кальюлайд, яка була обрана на цю посаду в 2016 році.

Що відомо про Алара Каріса

Йому 63 роки. Він є молекулярним генетиком і біологом розвитку, а також колишнім ректором Естонського університету природничих наук та Тартуського університету. З 2013 року він працював держконтролером, а у 2017 році очолив Естонський національний музей.

Раніше APnews повідомляв, партія президента Молдови Майї Санду, "Дія і солідарність" (PAS), отримує монобольшінство в парламенті, набравши понад 52% голосів на дострокових виборах.

Новини партнерів

$2000 за ніч: Зеленський з дружиною у Вашингтоні оселилися у розкішному готелі біля Білого дому - фото
У Рівному хлопчики-близнюки влаштували різанину через відеоігри: "було цікаво, що відчуває жертва"