Новий в. о. директора ДБР пішов по стопах Венедіктової і незаконно масово звільняє співробітників Бюро

Новий в. о. директора ДБР пішов по стопах Венедіктової і незаконно масово звільняє співробітників Бюро
Читать на русском

Дії в.о. глави ДБР прямо суперечать чинному законодавству.

Новий глава Державного бюро розслідувань України Олексій Сухачов проводить масові незаконні звільнення співробітників Бюро. Про це повідомляє APnews з посиланням на пост екс-радника глави ДБР Олега Шрама у Telegram.

За словами юриста, цей процес розпочався ще у травні-червні 2019 року, коли пройшли звільнення голів управлінь центрального апарату (ЦА) і теруправління (ТУ) Бюро. Згодом, практично всі зі звільнених працівників були відновлені за рішеннями судів.

Після т.зв. «Перезавантаження» Бюро нове керівництво в особі т.в.о. директора Ірини Венедіктової, її заступники Олександр Бабібков і Олександр Соколов теж вирішили «почистити» ряди співробітників, але набагато істотніше.

За словами Олега Шрама, цей процес затягнувся на кілька етапів.

  • 1-й етап: у березні т.в.о. директора ДБР Ірина Венедіктова скоротила в ЦА всі посади держслужби. Але реального скорочення посад не відбулося, а більшість співробітників були призначені на такі ж посади держслужби.
  • 2-й етап: в.о. директора ДБР Олександр Соколов разом зі своїм колегою Бабіковом знову скоротив всі посади держслужби в слідчих підрозділах ЦА, а на атестовані посади провели «відкриті» конкурси.
  • 3-й етап: Соколов скоротив посади держслужби директорів всіх ТУ і їх заступників. На керівні посади ТУ були проведені «відкриті» конкурси. При цьому свої посади зберегли лише кілька керівників.
  • 4-й етап: новопризначені директори теруправлінь запустили процедуру скорочення посад держслужби у всіх ТУ. Зокрема, звільнення очікує всіх слідчих і керівників слідчих підрозділів ТУ, інших співробітників (юристи, бухгалтери і т.д.).

Як зазначає Олег Шрам, подібні дії прямо суперечать ЗУ «Про держслужбу», тому що в Бюро (ЦА і ТУ), через особливості прийнятих законів, немає керівника державної служби, який має виключне право звільняти таких службовців.

Наразі є рішення судів про відновлення раніше звільнених співробітників ЦА на службі в ДБР. Попри це, нове керівництво Бюро продовжує політику своїх попередників.

«Такі рішення будуть по всім звільненим співробітникам, це питання часу. Зараз же, починаючи з 30 жовтня, в ДБР почалися нові звільнення. Тепер вже новий в.о. директора Бюро вказує на вихід призначеним у цьому році заступникам директора. Коло замкнулося: звільняють тих, хто сам незаконно звільняв співробітників ДБР протягом цього року », - резюмував Олег Шрам.

Раніше APnews повідомляв, керівники територіальних управлінь ДБР масово незаконно звільняють слідчих.

Новини партнерів

У Петра Порошенка померла теща
«Геннадій Адольфович передає привіт!»: Кернес зробив яскраве селфі в Шаріте - фото