Новий смертоносний штам COVID-19, який виявили в Британії, вже місяць бушує в ПАР

Новий смертоносний штам COVID-19, який виявили в Британії, вже місяць бушує в ПАР
Читать на русском

Варіації нових вірусів-мутантів Англії та Південної Африки схожі, але виникли незалежно один від одного

Новий вірус-мутант, який напередодні виявили в Англії, існує в ПАР вже кілька місяців. Про це повідомляє APnews з посиланням на Die Welt.

Міністр охорони здоров'я ПАР на пресконференції в п'ятницю заявив:

"Схожа мутація, як і в Британії, була виявлена ​​в Південній Африці. Штам Covid-19 501 V2 збільшує кількість заражених в нашій країні. У Південній Африці проживає близько 58 мільйонів осіб, і на цьому тижні ми вперше з початку серпня переступили щабель 10000 заражених за добу".

У 90% випадків був показаний новий вірус-мутант Covid-19 501 V2. Поки що кількість заражених не перевищує по смертності першу хвилю коронавірусу в Південній Африці. Однак за останні кілька тижнів захворіло більше молодих людей, які були не в зоні ризику. Дослідники заявили, що нова мутація поширюється швидше за всіх регіонах Південної Африки.

"Варіації нових вірусів-мутантів Англії та Південної Африки схожі, але виникли незалежно один від одного", - заявив німецький вчений-вірусолог Вольфганг Прайзер, який брав участь в дослідженні Стелленбошського університету.

Досить швидке поширення можна пояснити більш міцним зв'язком між геномами:

"У пацієнтів з цим штамом вірусу ми виявили високе вірусне навантаження, відповідно й підвищену зараженість. Наші дослідники вивчають зміни поверхневого білка, якщо ці мутації неможливо буде зупинити, то цілком ймовірно, що з'являться ще більше заразні штами".

Новий вірус в Південній Африці виник в районі Східного мису. Існує теорія, що в групу ризику потрапляють ВІЛ-інфіковані пацієнти, які є головними розповсюджувачами по країні.

Міністр охорони здоров'я Мхізе закликає людей не панікувати, але дотримуватися всіх правил безпеки під час пандемії.

Президент ПАР Рамафоса поки що не прокоментував ситуацію в країні.

Максиміліан Гертлер, епідеміолог і медичний директор випробувального центру Corona в Шаріте, припустив, новий штам навряд чи обмежиться двома країнами:

"Він, очевидно, циркулював протягом декількох місяців і напевно вже перетнув національні кордони".

"Сьогоднішня ситуація особливо небезпечна для країн третього світу, де система охорони здоров'я перебуває на нульовому рівні, але немає доказів, що вірус-мутант призведе до збільшення інфікованих заражених", - заявив Гертлер.

На відміну від Англії, уряд ПАР не ввело ніяких додаткових обмежень на суспільне життя. Минулого понеділка, президент Рамафоса лише збільшив час комендантської години та закрив деякі пляжі, однак ресторани та бари залишаються відкритими.

Наступні рішення будуть в першу чергу ґрунтуватися на економічній вигоді, оскільки перша хвиля завдала великої шкоди економіці країні.

20 грудня Німеччина вже закрила всі кордони з Англією і Південною Африкою у зв'язку з поширенням нового вірусу.

З початку пандемії, Південна Африка - найбільш постраждала африканська країна. За 9 місяців було 921000 заражень і 24691 смертей. На статистику безумовно впливає кількість ВІЛ-інфікованих в країні, які входять до групи ризику Covid-19.

Раніше APnews повідомляв, в ВООЗ пояснили небезпеку та причину нової мутації коронавірусу.

Новини партнерів

У Франції створили новий засіб захисту від коронавірусів
Вакцини від COVID-19 призведуть до зростання злочинності у всьому світі - Інтерпол