Новий Ляшко або Петя Бампер. Політтехнологи пояснили, навіщо Клітіна створила свою партію і що з нею буде далі

Новий Ляшко або Петя Бампер. Політтехнологи пояснили, навіщо Клітіна створила свою партію і що з нею буде далі
Ексклюзив
Читать на русском

Якщо звернути увагу на саме відео, то видно, що коли Клітіна звертається до глядача, то постійно дивиться на написаний текст. Політтехнолог вважає, що ідея зі створенням партії - не її, та розповів, що з цього може вийти

Екс-заступник голови Міністерства інфраструктури, героїня секс-скандалу та борець із сексизмом (як вона сама себе називає) Олександра Клітіна створює партію "Україна проти корупції". Про своє рішення політик заявила оригінальним способом - на фоні природи та в купальнику.

Публіка сприйняла таку її заяву неоднозначно. Хтось вважає саму ідею та реалізацію дурістю, хтось - хитрим та спланованим політичним ходом. Редакція APnews звернулась до експертів-політтехнологів, які пояснили, що насправді стоїть за політичною партією Клітіної та що з нею буде далі.

Вдарити по Президенту його ж зброєю

Політолог Володимир Воля вважає, що це однозначно політична технологія. Однак зазначив, що ситуація виглядає безглуздо, і більше схожа на шоу-номер з "95 кварталу".

"Питання в тому, чи усвідомлює до кінця це сама Клітіна... Оскільки вона адекватна з точки зору людського і політичного чинника, всією цією справою явно зайнялися політтехнологи, які розкручують цю ідею зі створенням партії", - зазначив експерт.

За його словами, це інструмент для того, щоб вдарити по партії Президента "Слузі народу" і по ньому самому тими методами, за допомогою яких Зеленський сам став президентом.

"Жартівливе шоу, в дусі серіалу "Слуга народу", де в іронічній формі висміюють владу. Тепер цю методику глузування над урядом перейняла й Клітіна", - підкреслив Воля.

Хтось вирішив створити "свого Ляшко"

Політтехнолог Дмитро Раїмов пояснив, чому заява Клітіної такого формату - не дурість, а спланований хід.

"Як ви помітили, коли вона звертається до глядача, то постійно дивиться на написаний текст. Хтось їй цю ідею дав для того, щоб створити політичну партію. Те, що це не її текст і вона його не писала - зрозуміло по відеозверненню. Людина, яка створює партію, переживає за те, що говорить і слова, які каже - це добре відчувається. Те, що вона читала - написано не нею. Питання залишається тільки в тому, хто ж є бенефіціаром цієї історії", - відмітив експерт.

За словами Раїмова, хтось вирішив створити "свого Ляшка" - епатажного, сексі-привабливого, на їхню думку, кандидата, щоб заробити напередодні виборів.

"Я не здивуюся, якщо Клітіна балотуватиметься у мери Києва або якогось іншого міста - така собі "партія захисту жінок". Що вона буде робити? Вона буде звинувачувати когось з кандидатів постійно в одному і тому ж - в приниженні і образі жінок", - зазначив експерт.

За словами політтехнолога, це робиться, тому що більшу частину виборців в Україні, які ходять голосувати на виборчі дільниці, складають жінки.

"В основному, жінки середнього і старшого віку, які впевнені, що вони розумніші за своїх чоловіків. Ну так повелося, і дуже часто вони мають рацію. А тепер звернемо увагу на те, що сказала Клітіна під час свого відеозвернення. "Чоловіки, жінки набагато розумніший за вас..." та інше. Текст не її, хтось просто готується до політичної кампанії з її допомогою, але при цьому абсолютно не розуміє, що вона виглядає жалюгідно, ніби "в знущання" їй самій", - зазначив Раїмов.

Суспільство більше не вірить в шоу і гумор

Володимир Воля зазначив, що Клітіна (і ті, хто стоять за нею) навряд чи таким чином досягнуть своєї мети.

"З попередньої президентської кампанії багато хто зрозумів, що голосувати за актора, який зіграв позитивного персонажа, несе за собою свої плюси і мінуси. І мінуси полягають якраз у тому, що, як багато хто зрозумів, артист і шоу мають і іншу сторону - некомпетентність політика, який приходить до влади. Я думаю, що вся ця ідея - не більше, ніж локальна технологія, яка зовсім скоро видихнеться. Мені це нагадало "Петра Бамбера", - сказав політолог.

І зазначив, що великого політичного ефекту така партія і з такою подачею мати не буде, але використання даного інструменту може поставити крапку в доцільності використання подібних прийомів у політиків для боротьби на наступний період.

"Люди все більше почнуть схилятися до серйозних речей, і будуть придивлятися до програм політиків. А ось такі приколи і глузування залишаться в минулому", підсумував експерт.

Читайте також:
Героїня секс-скандалу з чоловічим альтер его. Все що відомо про Олександру Клітіну

Новини партнерів

На Волині чоловік зірвав понад 100 червонокнижних лілій, щоб привітати дружину з днем народження
У ОП розповіли, як проходить лікування Зеленської від коронавірусу