Новий газовий контракт між Угорщиною і РФ може привести до зупинки транзиту через Україну

Новий газовий контракт між Угорщиною і РФ може привести до зупинки транзиту через Україну
Читать на русском

Технічна добудова "Північного потоку-2" несе в собі критичні ризики для України.

Новий газовий контракт між Угорщиною і Росією може привести до повної зупинки транзиту газу по території України. Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву гендиректора "Оператора ГТС України" Сергія Макогона в Facebook.

Макогон заявив, що новий контракт дозволить "Газпрому" постачати весь законтрактований газ без залучення української газотранспортної системи. Таким чином Росія надходить щоразу, коли у них є можливість використовувати більш довгі, але власні транзитні газопроводи.

"Не дивлячись на контракт до 2024-го року, ми очікуємо значне подальше скорочення або повну зупинку транзиту до Угорщини через Україну", - заявив Макогон.

Саме тому українська сторона серйозно вважає, що транзит газу через Україну виявився під серйозною загрозою після технічної добудови "Північного потоку-2". І вже тим більше ці ризики стають критичними при продовженні контракту після 2024-го року.

Раніше APnews повідомляв, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба різко відреагував на заяву Путіна. За його словами, "червоні лінії" президента Росії обмежуються територією РФ.

Новини партнерів

Зеленський подав у Раду законопроект про захист політв'язнів та членів їх сімей
В Італії наркозалежний священник крав церковні гроші заради кокаїну для гей-вечірок