Нові докази у справі МН17: прокурори заявили, що літак збили "Буком"

Нові докази у справі МН17: прокурори заявили, що літак збили "Буком"
Читать на русском

Запис свідчить про те, що спочатку бойовики думали, що знищили український військовий літак

Під час судового процесу у Нідерландах щодо збитого над Донбасом у 2014 році літака рейсу MH17 прокурори представили записи, які свідчать про причетність підозрюваних до цієї справи. Про це повідомляє NRC.

Так, з представлених записів стало відомо, що літак збила установка "Бук".

«Підозрювані у справі MH17 у телефонній розмові повідомили незабаром після катастрофи, що їхня установка «Бук» збила літак. Це випливає з нових записів, що були представлені прокуратурою у п’ятницю», — йдеться у повідомленні.

Зокрема, запис свідчить про те, що спочатку бойовики думали, що знищили український військовий літак.

Згідно з матеріалами, о 16:48, незабаром після катастрофи MH17 на сході України, підозрюваний Леонід Харченко зателефонував підозрюваному Сергію Дубинському і сказав: «Ми на місці. Ми вже збили «Сушку» (літак-винищувач — сленг).

Пізніше, о 19:52, Дубинський говорив телефоном з підозрюваним Олегом Пулатовим. Зокрема, він запитував: «Скажіть, стріляв наш «Бук» чи ні?» На що Пулатов відповів: «Бук» збив «Сушку».

Ці матеріали були оприлюднені у відповідь на запити на розслідування захисту Пулатова, які заявляли, що приділено мало уваги альтернативним версіям збиття МН17, зокрема тій, що борт начебто міг знищити український військовий літак.

Раніше APnews повідомляв, заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін вважає, що вироків у справі про катастрофу малайзійського рейсу MH17 у 2014 році на окупованому Донбасі слід чекати не менше ніж за декілька років.

Читайте також:

Новини партнерів

Єгипет послабив карантин і чекає на туристів: чим дістатися та що планують відкрити
Шмигаль заявив, що ринок праці в Україні стабілізується