Нова мутація зробила COVID в рази небезпечнішим, він легше поширюється - Фаворов

Нова мутація зробила COVID в рази небезпечнішим, він легше поширюється - Фаворов
Читать на русском

Після мутації коронавірус має еволюційну перевагу.

Мутація коронавірусу дозволила вірусу пристосуватися, щоб краще проникати в клітини людини. Таким чином, він швидше розмножується, про що свідчать дослідження британських вчених.

Про це заявив професор, доктор медичних наук, міжнародний експерт в сфері охорони здоров'я і епідеміології та президент компанії DiaPrep System Inc. Михайло Фаворов в інтерв'ю УНН, передає APnews.

"Вони (ред. – британські вчені) виявили, що вірус має S: N501Y мутацію на 50 - 70% більше інфекційну.

Не дуже знаю, як вони це рахували, але це не важливо. Важливо, що він дійсно більш заразний в зв'язку з тим, що він легше проникає в клітини людини. Це дає можливість вірусу швидше розмножуватися. Чи дає це можливість легше поширюватися - так", - наголосив Фаворов.

За словами професора, оскільки після мутації коронавірус має еволюційну перевагу, то, можливо, дуже скоро в популяції коронавірусу може статися заміна.

"Це буде результатом того, що він просто легше передається. Даних на сьогоднішній день, правда, мало, але про те, що цей вірус протікає важче, поки інформації немає. Тому спекулювати на цю тему не потрібно", - підкреслив Фаворов.

Він також додав, що цей більш заразний вірус циркулює в світі з листопада, тому екстрені заходи з перекриття деякими країнами повітряного сполучення з Великою Британією виглядають нелогічно.

"Вірус більш заразний, і він уже насправді циркулює принаймні з листопада. Тому у мене викликає подив несподіване перекриття польотів літаків і пересування людей з Британії. Вірус два місяці циркулює, навіщо зараз це робити? Вже це, по-моєму, виглядає як демонстрація якоїсь "діяльності", тому що логіки не має. І ця думка підтверджена тим, що США не будуть закривати повідомлення з Великою Британією", - підсумував Михайло Фаворов.

Як повідомляв APnews, в Японії зафіксували випадки інфікування мутованим коронавірусом.

Новини партнерів

У Британії чоловік замість пива та шоколаду отримав на Різдво надгробок від дочки
Клімат змінюється: метеоролог розповіла про страшні наслідки для України