Норму про дозвіл на "злом квартири" за борги по комуналці приберуть із закону, – нардеп

Норму про дозвіл на "злом квартири" за борги по комуналці приберуть із закону, – нардеп
Ексклюзив
Читать на русском

Депутат від фракції "Слуга народу" Юрій Камельчук заявив, що цієї норми в остаточній редакції закону не буде.

Верховна Рада України ухвалила за основу законопроект №2458, яким пропонуються зміни до ЗУ "Про житлово-комунальні послуги". У цьому документі, серед усього іншого, прописана норма, яка може дозволити несанкціонований доступ певних інстанцій до квартир українців через борги за комуналку без дозволу власників і навіть без рішення суду.

Натомість, в ексклюзивному коментарі редакції APnews один із ініціаторів законопроекту, народний депутат від фракції "Слуга народу" Юрій Камельчук заявив, що цієї норми в остаточній редакції закону не буде.

"Несанкціонований доступ до житла, іншого об'єкта нерухомого майна для обмеження (припинення) надання комунальної послуги відбувається без отримання згоди його власника (користувача), якщо такий власник (користувач) відмовляється допустити в належне йому житло (інший об’єкт нерухомого майна) представника виконавця", - йдеться у порівняльній таблиці до законопроекту від 15.11.2019 року.

Камельчук пояснив, що зараз Верховна Рада ухвалила законопроект лише в першому читанні. До другого читання, за його словами, цієї норми не буде.

"Там такої норми немає. Якщо вона була в першій редакції, то її там не буде. Закон пройшов тільки перше читання. Ми це прибрали, на рахунок цього були дискусії. Авторами, насамперед є Андрій Герус і Євген Пивоваров. Ця норма має бути прибрана, це однозначно. Якщо вона не буде прибрана основними ініціаторами законопроекту, то, на мою особисту думку, ми будемо вимагати прибрати її.

Оскільки закон був зареєстрований давно в такому вигляді, на сайті Ради може бути така редакція закону через те, що закінчився термін подання правок між першим і другим читанням", - наголосив нардеп.

Камельчук також зазначив, що мета документа – спростити систему заключення договорів на надання ЖКГ послуг.

"Там спрощується система заключення договорів і вводиться відповідальність газових розподільчих компаній за труби, які раніше вважались чиїмись чи нічийними в самому будинку, а тепер газово-розподільчі компанії мають за це відповідати", - сказав він.

Як повідомляв APnews, Камельчук розповів, чи загрожує Україні дефолт.

Новини партнерів

Двом колишнім "беркутівцям" оголосили підозри по справах Майдану
"Скоро з'явиться лот з ведмедями і левами": у Мін'юсті пояснили, чому займаються продажем тварин через аукціон