Нонсенс. Фінансист назвав три причини, чому "Нафтогаз" не може фінансувати державні телеканали

Нонсенс. Фінансист назвав три причини, чому "Нафтогаз" не може фінансувати державні телеканали
Ексклюзив
Читать на русском

За словами Олександра Савченко, якщо держава має намір фінансувати телеканал, то краще за все це робити за допомогою держбюджету.

Президент України Володимир Зеленський під час прес-конференції у Маріїнському палаці повідомив, що хоче, щоб в Україні був сильний державний канал.

Відповідаючи на питання одного з журналістів, Президент назвав можливість фінансування "Нафтогазом" державного телеканалу "хорошою ідеєю".

Редакція APnews поспілкувалась з фінансистом Олександром Савченко, щоб з’ясувати, чи є ймовірність того, що перспектива для "Нафтогазу", окреслена президентом, буде втілена в життя.

За його словами, якщо держава має намір фінансувати телеканал, то краще за все це робити за допомогою держбюджету.

"Взагалі, це категорично неправильно. Це не європейський підхід до розвитку преси. Треба тут працювати більш відкрито, публічно і якщо держава хоче фінансувати канал, то це краще робити через державний бюджет.

"Нафтогаз" - це стовідсотково державна компанія. Навіщо віддавати мовну політику чи ідеологічну політику якійсь компанії? Там, де є державний менеджмент, який би мав займатися розвитком видобутку нафти, газу, транспортуванням, - замість цього він буде медіа займатись. Це неправильно.

Єдина країна, хто так робить, - це Росія", - наголосив Савченко.

Також фінансист назвав три причини, згідно з яких, "Нафтогаз" не може фінансувати державний телеканал:

"Тобто, вони (ред. – "Нафтогаз") мають підняти тарифи для населення на газ і будуть фінансувати якийсь канал російською мовою.

Це неправильно. По-перше – згідно з європейськими цінностями, які ми декларуємо, по-друге – згідно контролю за використанням державних ресурсів, і по-третє – з точки зору контролю і менеджменту".

Водночас, економіст Сергій Фурса в ексклюзивному коментарі APnews висловив аналогічну позицію:

"Не має бути "Нафтогаз" використаний для фінансування державних телеканалів. Це нонсенс. Давайте сприймати заяву Зеленського як жарт, не думати найгірше про президента, а просто думати, що він пожартував".

Як повідомляв APnews, Зеленський заявив, що "Нафтогаз" можна використовувати для фінансування державних телеканалів.

Новини партнерів

У Мукачево зафіксували спалах Covid-19 у психоневрологічному інтернаті
Поліція відкрила три справи через обвал мосту в Дніпропетровській області