Німецький суд відмовив Україні в екстрадиції нардепа-втікача Онищенко

Німецький суд відмовив Україні в екстрадиції нардепа-втікача Онищенко
Читать на русском

Онищенко ховається від українського правосуддя з 2016 року

Німецький суд відмовив Україні в екстрадиції народного депутата-втікача Олександра Онищенка, якого затримали в Німеччині за запитом української сторони. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву німецької адвокатської контори, яка представляла його інтереси.

"Суд міста Ольденбурга сьогоднішнім рішенням визнав неправомірною справу про запитувану з боку України екстрадиції Олександра Онищенка та ухвалив його негайно звільнити", - йдеться в повідомленні.

На думку суду, є підстави підозрювати недотримання обов'язкових мінімальних стандартів в галузі міжнародного права. При цьому зазначено, що суд звертався українській стороні для надання умов утримання фігуранта в Києві, але отримав "занадто загальну інформацію".

Нагадаємо, що 3 грудня 2019 року депутата Ради VII та VIII скликань Онищенко затримали в Німеччині за запитом України та вирішувалося питання про його екстрадицію. Згідно з інформацією слідства, Онищенко був засновником і керівником злочинної організації, учасники якої з січня 2013 року по червень 2016 року одержали понад 1,6 мільярда гривень при продажу газу, що призвело до втрат "Укргазвидобування". При цьому Вищий антикорупційний суд України заарештував 500 000 євро нардепа-втікача. Онищенко ховається від українського правосуддя з 2016 року

Як раніше повідомляв APnews, Вищий антикорупційний суд України звернувся до правоохоронців Німеччини за допомогою у врученні повістки про виклик до суду колишнього депутата-втікача Олександра Онищенка

Новини партнерів

Лідери ЄС схвалили план порятунку економік на 750 млрд євро
У Чернігові ветеран без ноги образився і відлупцював водія маршрутки